Wydarzenia Bielsko-Biała

Kluczowy oddział Szpitala Pediatrycznego nie działa

Fot: Kuba Jarosz

Od środy, 9 października, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków w bielskim Szpitalu Pediatrycznym nie przyjmuje chorych. Powodem są, jak ujął to dyrektor placówki, problemy kadrowe.

W minioną środę dyrektor szpitala, Ryszard Odrzywołek, wstrzymał specjalnym zarządzeniem wewnętrznym przyjmowanie pacjentów na oddział intensywnej terapii tłumacząc to „zmniejszoną obsadą lekarzy anestezjologów spowodowaną absencją chorobową” – jak czytamy w zarządzeniu. Jednocześnie dokument wskazuje, że chore dzieci w nagłych przypadkach mają być zaopatrywane w szpitalnej Izbie Przyjęć, bądź na innych oddziałach szpitala, a w razie potrzeby przewożone będą do innych ośrodków intensywnej terapii dzieci i młodzieży.

Tyle oficjalne pismo, które udało nam się zdobyć, bo informacji o zaistniałej sytuacji dyrektor nie przekazał do wiadomości publicznej.

Przypomnijmy tylko, że na początku tygodnia dyrektor wyrzucił z pracy ordynatora oddziału intensywnej terapii, Marka Sobola, twierdząc, że działał on na szkodę szpitala. Pomimo faktu, że lekarz ten już wcześniej, razem z pozostałymi anestezjologami, złożył wypowiedzenie z pracy, którego termin mija dopiero 3 listopada. Powodem decyzji był brak porozumienia lekarzy z dyrekcją szpitala w sprawie organizacji pracy na bloku operacyjnym. Na dzisiaj zatem doszło do wstrzymania pracy jednego z najważniejszych szpitalnych oddziałów, co w konsekwencji zagraża małym pacjentom.

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gosia
gosia
11 miesięcy temu

Narzekają na brak lekarzy bo jak lekarze pchają się na stołki w administrowaniu szpitalami i do polityki to jak ma być nadmiar lekarzy

Małgorzata
Małgorzata
11 miesięcy temu

To woła o pomstę do nieba.!!!!!!!! Żeby zostawić maleństwa bez pomocy.
Najprościej wręczyć wypowiedzenie , oby Ten Pan nie potrzebował pilnej interwencji chirurgicznej dla swojego np wnuka, wtedy będzie wiedział co to znaczy. Żeby nie docenić tak ciężkiej pracy lekarzy i pielęgniarek , precyzji – kiedy ich ręce są rekami ,,Boga” .
Hańba.

Małgorzata
Małgorzata
11 miesięcy temu

A Pan Dyrektor na dzisiejszej konferencji zapewniał że szpital funkcjonuje bez problemów. OIOM nie przyjmuje pacjentów, karetka N nie jezdzi bo nie ma obsady a kasa z NFZ leci.

M
M
11 miesięcy temu
Reply to  Małgorzata

Kłamią bo wybory ida

Piotrek
Piotrek
11 miesięcy temu

“Od środy, 9 września, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków w bielskim Szpitalu Pediatrycznym nie przyjmuje chorych” ????
“Pytanie do Radia Erewań:
– Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają za darmo mercedesy?
– Tak, to prawda, tyle że nie w Moskwie, a w Leningradzie, nie na Placu Czerwonym, tylko na Newskim Prospekcie, nie mercedesy, tylko rowery, i nie rozdają, tylko kradną.”
pozdrawiam

Sławek
Sławek
11 miesięcy temu

trochę spokoju, niech nikt nie zaczyna tekstów o misji lekarzy bo to co robią to tylko świadczy o tym czym się kierują w życiu!!!!

m
m
11 miesięcy temu
Reply to  Sławek

Taaa. Dyrektor też jest lekarzem…. Jakoś nie widzę próby zażegnanie problemu. Wprost przeciwnie….

Ania
Ania
11 miesięcy temu

Ludzie gdzie my żyjemy? Średniowiecze?

czytelnik.
czytelnik.
11 miesięcy temu

Pieniadze są – ale wydawane nie na zdrowie Polaków lecz na jakieś samoloty z innego kontynetu za miliardy nikomu nie potrzebne.

Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu

Dyrektor bez załogi nic nie może. Mądrość to umiejętność współpracy z podwładnymi. Też w tak konfliktogennym środowisku. Podstawowa sprawa w zarządzaniu. Problemy kadrowe nie wzięły się z dnia na dzień.