Wydarzenia Bielsko-Biała

Kluczowy oddział Szpitala Pediatrycznego nie działa

Fot: Kuba Jarosz

Od środy, 9 października, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków w bielskim Szpitalu Pediatrycznym nie przyjmuje chorych. Powodem są, jak ujął to dyrektor placówki, problemy kadrowe.

W minioną środę dyrektor szpitala, Ryszard Odrzywołek, wstrzymał specjalnym zarządzeniem wewnętrznym przyjmowanie pacjentów na oddział intensywnej terapii tłumacząc to „zmniejszoną obsadą lekarzy anestezjologów spowodowaną absencją chorobową” – jak czytamy w zarządzeniu. Jednocześnie dokument wskazuje, że chore dzieci w nagłych przypadkach mają być zaopatrywane w szpitalnej Izbie Przyjęć, bądź na innych oddziałach szpitala, a w razie potrzeby przewożone będą do innych ośrodków intensywnej terapii dzieci i młodzieży.

Tyle oficjalne pismo, które udało nam się zdobyć, bo informacji o zaistniałej sytuacji dyrektor nie przekazał do wiadomości publicznej.

Przypomnijmy tylko, że na początku tygodnia dyrektor wyrzucił z pracy ordynatora oddziału intensywnej terapii, Marka Sobola, twierdząc, że działał on na szkodę szpitala. Pomimo faktu, że lekarz ten już wcześniej, razem z pozostałymi anestezjologami, złożył wypowiedzenie z pracy, którego termin mija dopiero 3 listopada. Powodem decyzji był brak porozumienia lekarzy z dyrekcją szpitala w sprawie organizacji pracy na bloku operacyjnym. Na dzisiaj zatem doszło do wstrzymania pracy jednego z najważniejszych szpitalnych oddziałów, co w konsekwencji zagraża małym pacjentom.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gosia
gosia
2 lat temu

Narzekają na brak lekarzy bo jak lekarze pchają się na stołki w administrowaniu szpitalami i do polityki to jak ma być nadmiar lekarzy

Małgorzata
Małgorzata
2 lat temu

To woła o pomstę do nieba.!!!!!!!! Żeby zostawić maleństwa bez pomocy.
Najprościej wręczyć wypowiedzenie , oby Ten Pan nie potrzebował pilnej interwencji chirurgicznej dla swojego np wnuka, wtedy będzie wiedział co to znaczy. Żeby nie docenić tak ciężkiej pracy lekarzy i pielęgniarek , precyzji – kiedy ich ręce są rekami ,,Boga” .
Hańba.

Małgorzata
Małgorzata
2 lat temu

A Pan Dyrektor na dzisiejszej konferencji zapewniał że szpital funkcjonuje bez problemów. OIOM nie przyjmuje pacjentów, karetka N nie jezdzi bo nie ma obsady a kasa z NFZ leci.

M
M
2 lat temu
Reply to  Małgorzata

Kłamią bo wybory ida

Piotrek
Piotrek
2 lat temu

“Od środy, 9 września, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków w bielskim Szpitalu Pediatrycznym nie przyjmuje chorych” ????
“Pytanie do Radia Erewań:
– Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają za darmo mercedesy?
– Tak, to prawda, tyle że nie w Moskwie, a w Leningradzie, nie na Placu Czerwonym, tylko na Newskim Prospekcie, nie mercedesy, tylko rowery, i nie rozdają, tylko kradną.”
pozdrawiam

Sławek
Sławek
2 lat temu

trochę spokoju, niech nikt nie zaczyna tekstów o misji lekarzy bo to co robią to tylko świadczy o tym czym się kierują w życiu!!!!

m
m
2 lat temu
Reply to  Sławek

Taaa. Dyrektor też jest lekarzem…. Jakoś nie widzę próby zażegnanie problemu. Wprost przeciwnie….

Ania
Ania
2 lat temu

Ludzie gdzie my żyjemy? Średniowiecze?

czytelnik.
czytelnik.
2 lat temu

Pieniadze są – ale wydawane nie na zdrowie Polaków lecz na jakieś samoloty z innego kontynetu za miliardy nikomu nie potrzebne.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Dyrektor bez załogi nic nie może. Mądrość to umiejętność współpracy z podwładnymi. Też w tak konfliktogennym środowisku. Podstawowa sprawa w zarządzaniu. Problemy kadrowe nie wzięły się z dnia na dzień.