Bielsko-Biała E-edukacja

Kobiernice: Edukacyjnie i integracyjnie

W Przedszkolu Publicznym w Kobiernicach zorganizowane zostało pierwsze z sześciu spotkań polsko-czeskich przedszkolaków w ramach projektu: „Edukacyjnie i integracyjnie – współpraca jednostek przedszkolnych z gminy Porąbka i Palkovic”.

Tematem przewodnim spotkania były „Zabawy na śniegu” czyli warsztaty edukacyjno-terapeutyczne w trakcie których zorganizowana została zabawa integracyjna polsko-czeskich przedszkolaków z elementami terapeutycznymi. Opracowany przez terapeutów prowadzących warsztaty scenariusz spotkania, został skonstruowany w taki sposób, aby poprzez ciekawą zabawę, wprowadzić dzieci w świat bodźców wzrokowo-słuchowo-dotykowych.

Do zabawy posłużyły – biały szeleszczący papier, wata, plastelina, a także miski ze śniegiem i masą z mączki ziemniaczanej i wody, które dostarczyły wrażeń dotykowych. W dalszej części spotkania dzieci korzystały z magicznych urządzeń w sali doświadczania świata oraz wzięły udział w zabawie ruchowej „Zimowy tor przeszkód” zawierającej elementy terapii Przedszkolaki w trakcie warsztatów plastycznych wykonywały wspólnie bałwanki, które później dumnie prezentowały na pamiątkowym zdjęciu.

Spotkanie zakończone zostało uspokajającą zabawą przy dźwiękach muzyki Antonio Vivaldiego z koncertu f-moll „Zima”.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Fiołek

google_news