Bielsko-Biała Na sygnale

Kokony pszczół obok bloków. W akcjach wykorzystano łamaną drabinę mechaniczną | ZDJĘCIA

Po południu z WCPR wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, iż gniazdo os lub szerszeni jest na drzewie obok bloku przy ul. Browarnej w Bielsku-Białej. Dwie godziny później strażaków i pszczelarza wezwano na ul. Broniewskiego w Bielsku-Białej. W obu przypadkach na drzewach były kokony pszczół.

Zgłoszenie pierwszego zdarzenia wpłynęło z WCPR o godz. 17.37. Ze zgłoszenia wynikało, że na drzewie obok bloku jest gniazdo os lub szerszeni. Gdy strażacy przyjechali na miejsce i przeprowadzili rozpoznanie, okazało się, że na drzewie jest kokon utworzony z pszczół. Działania strażaków i pszczelarza polegały na usunięciu kokonu z pszczół, owady trafiły do specjalnej skrzynki, w której zostaną przetransportowane do pasieki na terenie powiatu bielskiego.

Zgłoszenie podobnego zdarzenia wpłynęło z WCPR o godz. 19.40. W tym przypadku ze zgłoszenia wynikało, iż na drzewie za przychodnią, na wysokości czterech, pięciu metrów, znajduje się duże gniazdo os. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że na drzewie jest kokon pszczół. Pszczelarz (strażak z JRG1 przyp. red) umieścił kokon w specjalnej skrzynce, pszczoły zostaną przetransportowane do pasieki na terenie powiatu bielskiego.

W pierwszej akcji uczestniczył zastęp straży pożarnej z JRG1 i OSP Kamienica, w drugiej – dwa zastępy straży pożarnej z JRG1.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Twój pan
Twój pan
3 miesięcy temu

To pszczoły … Osy czy szerszenie