Cieszyn Kultura i rozrywka

Kolędowali w Drogomyślu

Fot. UM Strumień

To było prawdziwe święto muzyki w gminie Strumień! Do wspólnego kolędowania w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Drogomyślu włączyły się chóry i zespoły z całej gminy.

Koncert był niezapomnianym przeżycie i okazją do wspólnego przeżywania wciąż trwającej świątecznej radości. Dla publiczności wystąpili: Chór Towarzystwa Śpiewaczego Lutnia im. Jana Orszulika w Strumieniu pod dyrekcją Niny Polczyk, Chór “Nadzieja” Parafia Ewangelicko – Augsburska w Drogomyślu pod dyrekcją Elizy Eliševy Latawiec, Chór “AVE” Parafii Rzymsko-Katolickiej w Pruchnej pod dyrekcją Stanisława Farugi, Chórek Dziecięcy “Pozwólcie Dzieciom” Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu pod dyrekcją Ewy Kasztury, Zespół Regionalny “Strumień” pod dyrekcją Józefy Greń, Chór Młodzieżowy “Prosto z serc” Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu pod dyrekcją Ewy Kasztury, Chór “Voce Viva” z Drogomyśla pod dyrekcją Ewy Kasztury oraz Zespół Śpiewaczy “Echo Bąkowa” pod dyrekcją Adriana Pieniaka.

To ekumeniczne wydarzenie pokazało, że magia świąt tkwi nie tylko w kolędach, ale także w zdolności do wspólnego świętowania i dzielenia się radością z innymi. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Anna Grygierek, burmistrz Strumienia i przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń.

Fot. UM Strumień

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments