Wydarzenia Wadowice

Kolej w remoncie

Fot. Bogdan Szpila

Rozpoczął się remont linii kolejowej nr 117 na odcinku Wadowice – Andrychów.

Inwestycje odwiedził dzisiaj (2 lipca) minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. W ramach projektu realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na trasie powstanie między innymi przystanek kolejowy nieopodal wadowickiego osiedla Łazówka. Przebudowane zostaną stacje kolejowe i przystanki w Andrychowie, Choczni, Choczni Górnej oraz Inwałdzie.
Prace budowlane prowadzone przez Skanska S.A. mają zakończyć się w połowie 2022 roku, przy czym pociągi powrócą na tory końcem obecnego roku.

Ministrowi zorganizowano iście królewskie przyjęcie. Aby szef polskiej infrastruktury nie brnął w błocie, zbudowano kilkunastometrowy chodnik i platformę utwardzoną betonowymi płytami, nie zabrakło cateringu, zaś efektowne tło spotkania z politykami, samorządowcami i dziennikarzami tworzyli  robotnicy demontujący trakcję.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Limak
Limak
1 miesiąc temu

Jak się takiego palanta wita to należy jeszcze trawę pociągnąć na zielono.Większego abnegata jeżeli chodzi o ministra transportu to w historii Polski jeszcze nie było. Percepcja jego równa jest Tadeuszowi.

Tadeusz
Tadeusz
1 miesiąc temu

Artykuł godny nazwiska.Czy na catering załapali się wszyscy?Dobry dziennikarz zawsze znajdzie dobre betonowe tło.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Tadeusz

Nie ma betonowego tła (jeśli zbudowany chodnik i platforma były wykonane z płyt betonowych no to ciężko opisać, że chodnik i podest był drewniany). W ulubionych dla Tadeusza latach 70-tych ubiegłego wieku, zamiast cateringu była wynajęta knajpa z dobrą wyżerą i popitką. Na pewno nie wszyscy się załapywali na taki “catering” a najmniej robotnicy. Trawę malowano na zielono a tutaj była naturalna, tło tworzyli pracujący robotnicy. A więc jeśli popatrzy się na odwiedziny przez ministra w okolicy w ramach kampanii no to było podpisanie umowy w Makowie Podh., wbicie łopaty w Przybędzy, odwiedziny w Wadowicach (już bez wbijania łopaty). A… Czytaj więcej »