Wydarzenia Bielsko-Biała

Kolejna bielska stulatka

Fot UM B-B

16 lipca setne urodziny obchodziła Teofila Wanda Szewczyk z domu Relc. Jubilatka przyszła na świat w 1921 roku w Żabińcu w powiecie Garwolin na Podlasiu.

W 1941 roku wyszła za mąż. Małżeństwo dochowało się czterech córek: Danieli, Krystyny, Janiny oraz Ireny. Do 1972 roku mieszkała wraz z rodziną w województwie warmińsko-mazurskim. gdzie wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne. Później przeprowadzili się do Wapienicy i zamieszkali u najstarszej córki, po czym przenieśli się do własnego domu w Jasienicy.

Przez wiele lat Pani Teofila pracowała w Bielskich Zakładach Futrzarskich Beskidiana. Na początku lat 90, ubiegłego wieku zmarł jej mąż. Od 14 lat seniorka mieszka w córki w Bielsku-Białej, która się nią opiekuje. Z uwagi na stan zdrowia jest bowiem osobą leżącą. Mimo problemów ze zdrowiem z godnością – jak podkreśla rodzina – znosi swój los. Jubilatka doczekała się 10 wnuków, 16 prawnuków oraz 9 praprawnuków.

Stulatkę odwiedzili przedstawiciele bielskiego samorządu. W imieniu mieszkańców miasta złożyli jej życzenia i wręczyli kwiaty. Przekazali jej również list gratulacyjny od prezesa Rady Ministrów.

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Europejczyk
Europejczyk
15 dni temu

Sam artykuł by wystarczył .

Magdalena
Magdalena
15 dni temu

Sądzę że córka jubilatki też jest w wieku takim że potrzebuje wsparcia .
List gratulacyjny i kwiaty ???
A pomoc ??? Gdzie???

Konstantynopolanka
Konstantynopolanka
16 dni temu

List gratulacyjny jest najważniejszy.