Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Strażacy podsumowali swoje “pogodowe” interwencje w Bielsku-Białej i powiecie bielskim

Fot. OSP Lipowiec w Czechowicach-Dziedzicach

Prawie 170 interwencji związanych z ulewami i burzami odnotowali w ostatnich sześciu dniach strażacy na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego.

Jak informuje młodsza brygadier Patrycja Pokrzywa, oficer prasowa komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, przez ostatnie dni strażakom z PSP i OSP przyszło się zmagać ze skutkami frontów burzowych i nawałnic, które przechodziły przez Polskę.
Każdego dnia podejmowali oni działania ratownicze usuwając wiatrołomy, zabezpieczając uszkodzone budynki, elementy infrastruktury, wypompowując wodę z podtopionych posesji i zalanych piwnic, pomagając w ewakuacji uczestników obozów harcerskich. Na skutek zagrożeń związanych z sytuacją pogodową bielscy strażacy tylko w ciągu ostatnich sześciu dni podjęli blisko 170 interwencji – podkreśla Patrycja Pokrzywa.
Poniżej zestawienie interwencji „pogodowych” straży pożarnej dla miasta Bielska-Białej oraz poszczególnych gmin powiatu bielskiego

Fot. KM PSP Bielsko-Biała

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolanka
Konstantynopolanka
16 dni temu

Ale te zastępy chyba się powielały przy zdarzeniach w powiecie?. Liczba 244 nie jest mniejsza, może nie należy sumować w słupku?