Wydarzenia Żywiec

Zmiana organizacji ruchu przy przebudowie DW 948

Fot. UG Czernichów

Uwaga kierowcy! Od piątku (23 lipca) od 9.00 dojdzie do zmiany organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej nr 948 w Międzybrodziu Żywieckim.

Jak informuje wykonawca robót konsorcjum Strabag Infrastruktura-Południe oraz IMB Podbeskidzie wtedy to dojdzie do zajęcia pasa jezdni na kierunku do Żywca.

– Zmiana organizacji ruchu polega na wydłużeniu o około 60 metrów istniejącej wahadłowej organizacji ruchu funkcjonującej już dla potrzeb budowy obiektu mostowego nad Suchym Potokiem. Funkcjonująca obecnie wahadłowa organizacja ruchu sterowana sygnalizacją świetlną zostanie wydłużona od strony Żywca do skrzyżowania drogi wojewózkiej nr 948 z ulicą Gajni. Lokalizacja oznakowania pionowego i sterowanie sygnalizacją świetlną zostaną dostosowane do wprowadzonej sytuacji ruchowej. Poza tym dojdzie do zajęcie pobocza jezdni w sąsiedztwie pasa jezdni na kierunku do Kobiernic. Wprowadzone oznakowanie zachowa na tym odcinku dwukierunkowy ruch pojazdów po drodze wojewódzkiej w ciągu ulicy Żywieckiej – zaznaczają wykonawcy.

google_news