Na sygnale Oświęcim

Kolejna plantacja namierzona

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 31–letniego mężczyznę, który w dwóch przydomowych szklarniach prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich. Likwidacja tak dużej plantacji uniemożliwiła wprowadzenie na czarny rynek ponad 10 tysięcy porcji narkotyku.

W trakcie podejmowanych czynności policjanci ustalili, że  31–latek na terenie jednej z podoświęcimskich miejscowości, prowadzi uprawę konopi indyjskich. Aby przerwać ten nielegalny proceder funkcjonariusze wkroczyli na teren dwóch posesji.W specjalnie przygotowanych przydomowych szklarniach znaleźli ponad 400 krzaków konopi indyjskich w różnych stadiach rozwoju. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za uprawę konopi indyjskich, natomiast w trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą, czy  trudnił się również rozprowadzaniem narkotyków.

Policjanci oszacowali, że plantator z zabezpieczonych roślin mógł uzyskać ponad 10 tysięcy porcji narkotyku o szacowanej wartości blisko 300  tysięcy złotych. Jednak dzięki likwidacji uprawy funkcjonariusze nie dopuścili, aby marihuana trafiła do obrotu. Za uprawę konopi indyjskich grozi  kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments