Wydarzenia Bielsko-Biała

Kolejne bajkowe przedszkole w Bielsku-Białej. Przebudowane za 7 milionów złotych

Przedszkole nr 30 przy ul. Karpackiej w Bielsku-Białej zostało przebudowane za około 7 mln zł. Po 16 miesiącach budowy korzystać mogą już z niego milusińscy. Dziś przed południem odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi. Pięknie przebrane dzieci z tej okazji zaplanowały występy.

Przebudowane przedszkole przy ul. Karpackiej zostało oddane do użytku. Znajdują się w nim nowocześnie wyposażone sale z zabawkami i pomocami dydaktycznymi. Działa zmodernizowana kuchnia. Przedszkolaki mają też do dyspozycji taras i przestronny ogród z placem zabaw. Przedszkole nr 30 do tej pory miało trzy oddziały, dwa mieściły w pobliskiej siedzibie Rady Osiedla. Jeden w zabytkowym budynku na sąsiedniej działce.

Po dobudowaniu nowego budynku i połączeniu go szklanym łącznikiem z zabytkowym domem „Bajkowy dworek” powiększył się do sześciu oddziałów, do których uczęszcza 144 dzieci. Budowa trwała 16 miesięcy. Na otwarcie nowego przedszkola przybył prezydent Klimaszewski i jego zastępca Piotr Kucia, posłanka Mirosława Nykiel, radni miejscy, urzędnicy oraz rodzice. Budynek poświęcił ksiądz.

Po raz kolejny w tym roku szkolnym otwieramy nową inwestycję. Rozbudowa Przedszkola nr 30 w Kamienicy kosztowała ponad 7 mln zł. Łącznie z inwestycją w Hałcnowie miasto wyasygnowało ponad 30 mln zł na to, żeby naszym dzieciom było wygodnie i bezpiecznie – powiedziała Ewa Szymanek-Płaska, naczelnik wydziału edukacji i sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Od 1 września, w przedszkolu doszło do zmiany dyrektora, wcześniej przez cztery lata dyrektorką była Krystyna Stanclik, która teraz będzie pełnić rolę zastępcy. – Uczestniczyłam we wszystkich pracach adaptacyjnych i całej organizacji. Jestem dumna, że doświadczyłam takiej pięknej chwili i mogę być tutaj z państwem i otwierać ten piękny nowoczesny budynek – mówiła wicedyrektor. Oficjalną działalność przedszkola zainicjowała nowa pani dyrektor Aleksandra Borowska i występy dzieci. Podopieczni odnowionego przedszkola recytowali wierszyki na cześć Bielska-Białej i nowo oddanej inwestycji.

Ta infrastruktura to jest dzieło wielu osób. To co najbardziej urzeka, to uśmiechnięte dzieci. Nasze, bielskie. Tą inwestycją kończymy etap rozbudowy przedszkoli na tą kadencję. W ten sposób mamy sytuację, której nie było wcześniej, że dla wszystkich naszych dzieci starcza miejsc w przedszkolach publicznych. Jest to bardzo dobrym zjawiskiem. Życzę, żeby dzieciaki czuły się tutaj jak najlepiej, i żeby rodzice byli zadowoleni – powiedział na koniec prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

 

 

google_news