Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Oświęcim

Kolejne “cięcia” w rozkładzie pociągów spółki Koleje Śląskie

Fot. Paweł Szczotka

Obsługująca kolejowe przewozy regionalne w województwie śląskim spółka Koleje Śląskie poinformowała o kolejnych “zawieszeniach” swoich pociągów w rozkładzie jazdy od poniedziałku (23 marca).

Jak podkreśla Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie, to druga faza ograniczeń w rozkładzie jazdy.

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne oraz ograniczenia działalności uczelni i szkół oraz przejście wielu osób na pracę zdalną Koleje Śląskie obserwują wyraźne zmniejszenie we frekwencji na pokładach swoich pociągów. W związku z tym wprowadzane ograniczenie połączeń nie powinny w żadnym stopniu wpłynąć na komfort podróżnych. Przez dłuższy czas monitorowaliśmy zainteresowanie poszczególnymi kursami, tak aby ewentualne ograniczenia nie dotknęły w znacznym stopniu naszych podróżnych. Aby jeszcze bardziej złagodzić ten proces, wprowadzaliśmy zmiany stopniowo, w dwóch etapach. Pierwszy etap wszedł w życie w czwartek (19 marca). Drugi etap będzie obowiązywać od poniedziałku (23 marca) do odwołania. Część kursów będzie odwołana w całości, a część będzie obowiązywać w skróconych relacjach. W niektórych przypadkach zmienione zostaną dotychczasowe godziny kursowania. Co istotne, zmiany wprowadzone są w tak zwanych godzinach pozaszczytowych oraz w przypadku krótszych relacji. Oznacza to, że nadal bez problemu będzie można korzystać z najważniejszych kursów, które zapewniają na przykład dojazd i powrót z pracy – podkreśla Magdalena Iwańska.

Wszystkie szczegóły dotyczące odwołanych lub skróconych kursów można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika:

Pociągi odwołane od 23.03.2020 – dni robocze – https://www.kolejeslaskie.com/wp-content/uploads/2020/03/poci%C4%85gi-odwo%C5%82ane-od-23.03.2020.pdf.

Pociągi ze zmienioną relacją od 23.03.2020 – dni robocze – https://www.kolejeslaskie.com/wp-content/uploads/2020/03/Pociagi-ze-zmienion%C4%85-relacj%C4%85-od-23.03.2020.pdf

Koleje Śląskie stworzyły też specjalną podstronę, na której można znaleźć wszystkie istotne informacje dotyczące podróżowania i funkcjonowania spółki oraz jej działań podjętych w związku z zagrożeniem Koronawirusem: https://www.kolejeslaskie.com/koronawirus/

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments