Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec

Kolejne konsultacje w sprawie modernizacji linii kolejowej Czechowice-Dziedzice – Zwardoń

Pociąg TLK “Rozewie” Zwardoń – Gdynia Główna wjeżdża na stację Żywiec. Fot. Paweł Szczotka

Jeszcze tylko dzisiaj (30 lipca) można zgłosić chęć uczestniczenia w zdalnych konsultacjach dotyczących przygotowywanego studium wykonalności dla przyszłej modernizacji linii kolejowej Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń.

Swoje zgłoszenie można przesłać na adres poczty elektronicznej: [email protected] Natomiast same konsultacje planowane są w poniedziałek i wtorek (2 i 3 sierpnia). W trakcie obu spotkań przedstawione mają zostać najważniejsze informacje o wariantach wybranych do dalszych analiz. W poniedziałek wideokonferencja rozpocznie się o 10.00 i dotyczyć będą analizowania modernizacji na terenie powiatu bielskiego (odcinek Czechowice-Dziedzice – Wilkowice Bystra). Z kolei we wtorek konsultacje rozpoczną się również o 10.00, a dyskusja będzie się toczyć o odcinku przebiegającym przez powiat żywiecki (Łodygowice Górne – Zwardoń).  Uczestnicy tych konsultacji poznają także odpowiedzi na postulaty zgłoszone w trakcie pierwszej tury konsultacji.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OrWell
OrWell
1 miesiąc temu

Kiedy drugi tor Bielsko – Żywiec? Austriacy w XIX wieku wybudowali tunel na dwa tory, w latach 1980. rozpoczęto prace…

Burak
Burak
1 miesiąc temu

Na przełomie ostatnich 25 lat tyle razy już remontowano ten odcinek Żywiec – Zwardoń , a pociąg dalej jedzie wolniej niż przed wojną. Miejscami ma ograniczenia do 15km/h