Wydarzenia Cieszyn

Kolejne pieniądze na remont istebniańskiego ośrodka kultury

Fot. z archiwum GOK

Kolejne pieniądze płyną na remont Gminnego Ośrodka Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteki Publicznej w Istebnej. Samorząd poinformował o 2 mln zł pozyskanych z drugiego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Łucja Michałek, wójt gminy Istebna, wyjaśnia, że już w pierwszym rozdaniu pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych samorząd otrzymał środki na modernizację ośrodka kultury. Łącznie jest to kwota 4 mln 825 tys. złotych.

– Inwestycja obejmie przebudowę Gminnego Ośrodka Kultury w centrum Istebnej wraz z układem komunikacyjnym, siecią i przyłączem elektroenergetycznym, siecią kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej, budowę murów oporowych, kanalizacji deszczowej oraz wykonanie obiektów małej architektury. Będzie to zatem kompleksowa rewitalizacja budynku, który przejdzie termomodernizację wraz z wymianą źródła ciepła oraz zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez budowę w nim windy. Cieszy nas fakt, że cały obiekt wypięknieje i należycie posłuży mieszkańcom i gościom – dodaje Łucja Michałek.

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments