Kolejne punkty “Stalowników” | ZDJĘCIA

Po reprezentacyjnej przerwie zespół Oceláři Trzyniec podejmował w WERK Arenie Spartę Praga. Po emocjonującym widowisku mistrzowie Czech wygrali 2:1.

Od początku meczu obie drużyny nastawione były na ofensywę. Goście odważnie atakowali, więc bramkarz “Stalowników” Marek Mazanec miał sporo pracy. Czerwono-biali również nie pozostawali dłużni swoim rywalom z Pragi, do tego w końcówce pierwszej tercji byli bardzo konkretni, w efekcie czego uzyskali dwubramkową zaliczkę. W 15. minucie krążek do siatki posłał Samuel Buček a w 18. na listę strzelców wpisał się Martin Růžička.

Druga tercja, mimo wielu szans, nie przyniosła bramek. Natomiast w trzeciej Sparta postawiła wszystko na jedną kartę, próbując odrobić straty, ale stać ją było tylko na gola kontaktowego, którego w 54. minucie strzelił Miroslav Forman. Na więcej przyjezdnym już ekipa spod Jaworowego nie pozwoliła i wywalczyła cenne trzy punkty. Trzyniecka drużyna zajmuje w tabeli 5. lokatę.