Bielsko-Biała E-edukacja

Kolejne takie boisko

Kolejna bielska szkoła wzbogaciła się o wielofunkcyjne boisko o poliuretanowej nawierzchni.

Obiekt przy Szkole Podstawowej nr 27 im. Janusza Kusocińskiego w przy ulicy Zofii Kossak – Szczuckiej powstał w ramach realizowanego od kilku lat przez władze miasta gminnego programu pod nazwą „Modernizacja boisk sportowych  zlokalizowanych przy placówkach oświatowych w Bielsku-Białej”. Boisko przy dwudziestce siódemce ma 46 metrów długości i 24 szerokości i otoczone jest wysokim piłkochwytem. W skład kompleksu wchodzi jeszcze długa na 80 merów bieżnia o sztucznej nawierzchni oraz skocznia do skoku w dal o 22 metrowym rozbiegu. Oficjalne oddanie obiektu do użytku miało miejsce w miniony piątek i oprócz szkolnej dziatwy uczestniczyli w nim przedstawiciele władz miasta.

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bielsko-Biała E-edukacja

Kolejne takie boisko

W Bielsku-Białej oddano oficjalnie do użytku kolejne wielofunkcyjne boisko szkole o nawierzchni z tworzywa sztucznego. Obiekt powstał przy Szkole Podstawowej nr 28 (dawne gimnazjum nr 6) w ramach gminnego programu „Modernizacja boisk sportowych  zlokalizowanych przy placówkach oświatowych w Bielsku-Białej”.

Obok otoczonego piłkochwytem boiska o wymiarach 36 na 24 metry wybudowano także skocznię do skoku w dal. W tracie robót z umocniona została skarpa po zachodniej stronie obiektu oraz zmodernizowany system odprowadzenia wód opadowych, a także przebudowana biegnąca w pobliży sieć energetyczna oraz teletechniczna. Do tej pory dzięki wysiłkom gminy udało się wznieść w całym mieście podobne wielofunkcyjne obiekty już przy ponad 30 placówkach oświatowych.

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wydarzenia Bielsko-Biała

Kolejne takie boisko

Kolejna bialska szkoła wzbogaciła się o nowoczesne, wielofunkcyjne boisko o sztucznej nawierzchni. Tym razem obiekt taki został oficjalne oddany do użytku przy Szkole Podstawowej nr 29 (dawne Gimnazjum nr 14) przy ulicy Mazańcowickiej.

Obiekt – podobnie jak kilkadziesiąt innych wybudowanych w poprzednich latach – powstał wysiłkiem gminy w ramach realizowanego przez władze miasta programu „Modernizacja boisk sportowych zlokalizowanych przy placówkach oświatowych w Bielsku-Białej”. Oprócz wielofunkcyjnego boiska o wymiarach 39 na 24 metry o nawierzchni wykonanej z poliuretanu, w ramach inwestycji powstała także skoczna do skoku w dal – również z poliuretanowym rozbiegiem. Poza tym wyremontowano plac przed szkołą oraz przebudowano kanalizację.

 

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments