Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kolejne wakacje z bonem. Rząd zdecydował o wydłużeniu bonu turystycznego

Fot. Pixabay.com

Zmieniony został termin na dokonanie płatności za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego. Rząd wydłużył czas ważności bonu aż do 30 września 2022 roku.

Przypomnijmy, iż Polski Bon Turystyczny wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – w sumie 1000 zł. Osoby, które jeszcze nie zrealizowały płatności bonami, tak w pełni jak i częściowo, wciąż mogą nimi zapłacić za usługę hotelarską czy imprezę turystyczną, w tym także za „zieloną szkołę” naszej pociechy, kolonię, czy obóz zimowy – rekreacyjny, taneczny, narciarski czy inny. Ważne jest, aby usługa czy impreza turystyczna, odbywała się na terenie Polski. Obecnie płatności bonami turystycznymi przyjmuje ponad 28 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne w Polsce.

Bony przysługują niezależnie od poziomu dochodów, tak jak 500+. Bon można otrzymać po rejestracji na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+, za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej.

Nie trzeba składać wniosku o przyznanie bonu. Wystarczy go aktywować. Aby to zrobić, po zalogowaniu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS na www.zus.pl należy wybrać zakładkę „Ogólny” i przejść do zakładki „Polski Bon Turystyczny”. Wystarczy podać swój aktualny e-mail oraz numer telefonu komórkowego.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
BeneFicjęd
BeneFicjęd
2 miesięcy temu

Dobry nasz nowy Pan i jego Dobra Zielona Zmiana na jeszcze lepsze! Odebrał mafiom pieniondze, sobie coś tam schował a resztę rozdał nam!
I nie prawda to że coś dodrukował bo tak tylko złodziej robi.
Będziem głosować wszystkiemi kończynami za Panem Prezesem i jego Świtom!!!

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  BeneFicjęd

Te pieniondze są lepsze od tych innych, których nam nie trzeba.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

A tak niedawna chyba też pani redaktor przedstawiała chwalenie się ZUS jak to jest dobrze z poziomem wykorzystania bonów turystycznych. Trzeba jednak było przedłużyć na przyszły rok a dlaczego nie zamykać tematu w tym samym roku? – tylko rząd wie.