Sukcesy cieszyńskich karateków

Dwunasta edycja Międzynarodowego Turnieju CARBON CUP, który odbył się 30 października 2021 roku w Jastrzębiu-Zdroju, okazała się pomyślna dla zawodników Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin. Młodzi zawodnicy wrócili z workiem medali zdobywając trzy złote krążki, jeden srebrny i dwa brązowe.

Złoto wywalczył Adam Szydłowski w kategorii kadetów młodszych +30kg. Zawodnik stoczył cztery walki. Eliminacje wygrał przed czasem, a finał przez wazari. Drugi złoty medal zdobył Maksymilian Wojtas w kategorii młodzików -40kg. Warto zaznaczyć, że był to jego drugi udział w zawodach i drugi złoty medal w swojej kategorii. Trzeci złoty krążek zdobyła Karolina Wachholz w kategorii kadetek młodszych +25kg. Srebro wywalczył Odyseusz Matysiak w kategorii kadetów młodszych -25kg, który zadebiutował na zawodach.

Brązowe medali zdobyli Jan Sieradzki w kategorii kadetów młodszych po wygranych dwóch pojedynkach oraz Maja Urbanek w kategorii juniorek młodszych. Do strefy medalowej nie udało się przebić: Wiktorii Urbanek w kategorii juniorek, Pawłowi Wojackiemu w kategorii juniorów młodszych, Adamowi Sieradzkiemu w kategorii kadetów i Aaronowi Ostrowskiemu w kategorii kadetów młodszych.

W klasyfikacji drużynowej Cieszyński KKK zajął bardzo dobrą szóstą lokatę. W zawodach brało udział blisko 300 karateka reprezentujących około 30 klubów z całej Polski i zagranicy. Sędziami z ramienia cieszyńskiego klubu byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, a opiekunem Piotr Wojacki.