Wydarzenia Cieszyn

Kolejny dzień Festiwalu Bez Granic. Na deskach Teatru Mickiewicza ROMEOS & JULIAS | ZDJĘCIA

fot. Małgorzata Krawczyk

Wtorek, będący kolejnym dniem 32. odsłony Festiwalu Teatralnego “Bez Granic” przyniósł dla wszystkich zgromadzonych w Teatrze im. Adama Mickiewicza kolejne emocje i doznania. Zaprezentowano spektakl “Romeos & Julias Unplagued. Traumstadt”.

Polski Teatr Tańca oraz kolektyw bodytalk zderzył ekstatyczny i wyzwalający taniec z duszną rzeczywistością pandemii. Zwielokrotniając tytułową parę bohaterów, opowiadając jednocześnie kilka historii miłosnych o tym samym tragicznym finale. Budowano analogię pomiędzy plagą koronawirusa i epidemiami czasów renesansu, posługując się wielozmysłową paletą środków. Muzyka na żywo, głosy od szeptu do krzyku, karnawałowe kostiumy i eksplodujący młodzieńczą energią ruch – utworzyły ekspresyjną przestrzeń dla najbardziej uniwersalnych ludzkich doświadczeń – miłości i śmierci. Tytułowe Traumstadt balansowało pomiędzy miastem marzeń i miastem traum, w którym odwieczna potrzeba bliskości zderza się z przymusem społecznego dystansu, skazującego na samotność i fizyczne oddalenie.

Mimo, że całe widowisko trwało jedynie godzinę, to podobnie, jak wszystkie dotychczasowe festiwalowe punkty programu, wywołało zainteresowanie i entuzjastyczne reakcje ze strony publiczności.

 

fot. Małgorzata Krawczyk

google_news