Na sygnale Oświęcim

Kolejny pijany rodzic. Pod opieką miał dwóch synów

Fot. Michał Cichy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu prowadzą postępowanie wobec 37-letniego mieszkańca. Mężczyzna mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu miał pod opieką dwoje małoletnich dzieci. Awanturę domową zgłosili sąsiedzi.

W sobotę 28 października, tuż po godz. 23.00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej, do której doszło w jednym z oświęcimskich mieszkań. Pod wskazany adres niezwłocznie pojechał jeden z patroli. W mieszkaniu mundurowi zastali dwóch nietrzeźwych mężczyzn oraz dwóch małych chłopców w wieku 5 i 9 lat. Podczas czynności funkcjonariusze ustalili, że są to synowie 37-letniego mieszkańca Oświęcimia, który sprawował nad nimi czasową opiekę. Badanie stanu trzeźwości ojca małoletnich wykazało 3,1 promila alkoholu. Dzieci trafiły pod opiekę rodziny.

Wobec mężczyzny zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na niebezpieczeństwo dzieci, nad którymi miał obowiązek opieki. Za to grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments