Bielsko-Biała Na sygnale

Kolejny sukces Mani. Wytropiła zaginionego nestora

Fot. KMP BB

Po blisko 3-godzinnych poszukiwaniach Mania – policyjny pies tropiący – doprowadziła swojego przewodnika do zdezorientowanego i cierpiącego na zaniki pamięci 91-latka.

Mężczyzna wyszedł wieczorem z domu w Buczkowicach ubrany jedynie w cienki sweter i letnie buty. Na zewnątrz panowała temperatura około 2 stopni Celsjusza. W jego poszukiwanie zaangażowało się blisko 100 osób – policjanci, strażacy, ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i rodzina. Na miejsce skierowano także przewodników z psami tropiącym.  W tym sierż. sztab. Jakuba Furczyka z Manią.

Suczka dostała do powąchania rzeczy osobiste należące do 91-latka. Zwierzę podjęło trop, prowadząc swojego przewodnika ulicami Buczkowic. W opuszczonych zabudowaniach pies odnalazł zmarzniętego mężczyznę. Był wychłodzony, a kontakt z nim utrudniony. Policyjny przewodnik udzielił mu pierwszej pomocy. Mężczyzna trafił pod opiekę rodziny. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Sierż. sztab. Jakub Furczyk wraz z Manią mają już na swoim koncie zatrzymanie sprawcy przestępstwa. W pierwszym dniu służby Mania wywęszyła chuligana, który uszkodził samochód. Pisaliśmy o tym tutaj.

 

google_news
kb_zpora
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments