Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Pomysłowe zdjęcia na Instagrama – rekwizyty do zdjęć, które sprawią, że fotografie na koncie będą wyglądały atrakcyjnie

Prowadzenie konta w social mediach, które wymaga dodawania zdjęć to nie lada wyzwanie. Aby zainteresować swoich odbiorców, trzeba cały czas zaskakiwać nie tylko dobrą jakością zdjęć, ale również ich pomysłowością. Pomocne w tym są odpowiednie rekwizyty do zdjęć. Dodatki, dekoracje i efektowne tło to podstawa ciekawych zdjęć. Oto kilka ważnych zasad, które pozwolą stworzyć atrakcyjne i często oglądane konto na Instagramie.

Światełka i lampiony – rekwizyty do zdjęć ze światłem

Dobre światło na zdjęciach to podstawa, jeszcze lepiej jest wtedy, gdy to samo światło staje się ozdobą i sprawia, że można łatwo zrobić ciekawe zdjęcie. Za pomocą światełek choinkowych, ozdobnych żarówek na sznurku, dekoracyjnych kuleczek – tak zwanych cotton balls czy kolorowych, papierowych lampionów. Z pomocą odpowiedniego światła z łatwością można stworzyć klimatyczne tło właściwie do każdego pierwszego planu. Światełka będą dobrym wyborem nie tylko do wieczornych zdjęć plenerowych, ale także do prezentacji poszczególnych przedmiotów w domu – ulubiona książka będzie się prezentowała na zdjęciu znacznie lepiej, jeśli zostanie otoczona sznurkiem światełek. Zdjęcia ogrodu wieczorową porą natomiast zyskają niepowtarzalnego klimatu z lampionami w tle. Lampiony i inne rekwizyty do zdjęć dostępne są w sklepie GoDan Party.

Gra w zielone i matka natura – naturalne rekwizyty

Dbając o estetykę swojego konta na Instagramie, oprócz pomysłowych zdjęć, warto zadbać także o obecność elementów, które nie tylko urozmaicą poszczególną fotografię, ale również znacznie poprawią estetykę całego konta. W tym celu trzeba się nieco zabawić w ogrodnika i wyhodować chociaż kilka efektownie wyglądających roślin. Podobnie jak w kwestii światełek, ich obecność w tle sprawi, że każde zdjęcie będzie wyglądało na bardziej atrakcyjne. Dodatkowo obecność zielonych akcentów doskonale równoważy kolory i sprawia, że odbiór fotografii jest znacznie przyjemniejszy i wpływa na jakość zdjęć pod względem ich kolorystyki.

Estetyczne wnętrza i stylowe dodatki

Estetyczne i pomysłowe zdjęcia zyskują bardzo wiele w ładnych przestrzeniach. Odpowiednio – stylowo, estetycznie i oryginalnie urządzone wnętrze to już połowa drogi do ładnego zdjęcia. Wykonując dużą ilość zdjęć w domu, warto zadbać nie tylko o stylowe meble i dodatki, ale również o małe rekwizyty do zdjęć – na przykład świeczki, figurki – które będą stanowić uzupełnienie wnętrza i w nienachalny sposób będą uzupełniać całą kompozycję fotografii.

Podkreślanie ważnych okazji – balony cyfry, tabliczki okolicznościowe

Prowadząc konto na Instagramie, warto doceniać swoich odbiorców i wciąż okazywać radość z tego, że są i wciąż licznie przybywają. W tym celu warto dodawać fotografie, które w jakiś sposób odzwierciedlają radość z okrągłej liczby obserwatorów czy kolejnego roku prowadzenia konta. Pomocne będą w tym takie rekwizyty do zdjęć jak balony cyfry, tablice magnetyczne, małe fotografie z polaroida czy jeszcze inne dodatki. Inspiracji na tego typu pomysłowe zdjęcia jest wiele, wszystko zależy od stylu, w jakim dotychczas utrzymywane było konto. Duży wybór balonów cyfr dostępny jest w sklepie GoDan Party.

Spójność w stylu – konsekwencja w stosowaniu filtrów do zdjęć

Oprócz samych rekwizytów do zdjęć oraz ich jakości ważna jest także odpowiednia obróbka. Aby całe konto wyglądało spójnie i ładnie, warto stosować ten sam sposób obrabiania, a także te same filtry do zdjęć. Najlepiej, aby określona historia czy wątek – podróż, święta itp. utrzymane były w tym samym stylu obróbki. Dzięki temu zdjęcia z poszczególnych okresów i okoliczności będą do siebie pasowały, tworząc całość, a jednocześnie będą się subtelnie różnić od pozostałych.

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments