Cieszyn Kultura i rozrywka

Koncert in memoriam. Wspomnienie Jana Sztwiertni

Fot. Biblioteka Miejska w Wiśle

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle, 22 października, odbył się koncert kameralny, pt. „Jan Sztwiertnia – in memoriam”. Został zorganizowany w związku z 80. rocznicą śmierci kompozytora, która minęła 29 sierpnia tego roku.

Ze względu na ograniczenia sanitarne tylko nieliczna publiczność zgromadzona w sali biblioteki uczestniczyła w wydarzeniu. Pozostali chętni mogli jednak skorzystać z transmisji internetowej na żywo.

Wykonawcami koncertu byli artyści związani z cieszyńskim Instytutem Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego. Brzmiały utwory Jana Sztwiertni i jego przyjaciół lub następców, również związanych ze Śląskiem Cieszyńskim: Stanisława Hadyny, Jana Podoli i Władysława Macury. Na program złożyły się zarówno utwory instrumentalne, jak i wokalne, a całość ciepłym i mądrym komentarzem, połączyła prowadząca koncert Małgorzata Mendel.

Wystąpili: Sabina Olbrich-Szafraniec – sopran, Hubert Miśka – tenor, Agnieszka Kopińska – fortepian, Adam Wagner – skrzypce. Artystów publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments