Wydarzenia Wadowice

Zwierzęta w czasie pandemii

Trwa kampania zbierania karmy dla zwierząt w schroniskach, zorganizowana przez KS Beskid Andrychów oraz Fundację Zoodoptuj.

Organizatorzy podkreślają, że pandemia dotyka nie tylko ludzi, ale również zwierzęta przebywające w schroniskach. – Drastycznie zmniejszyła się liczba darczyńców oraz wolontariuszy – a to wszystko przed zimą, czyli najgorszym okresem dla tych miejsc! Epidemia w sposób pośredni zbiera żniwa także wśród zwierząt – alarmują organizatorzy.

Sytuacja związana z COVID-19 zniweczyła wiele zaplanowanych elementów mających towarzyszyć  zbiórkom. Między innymi zamierzano zbierać karmę podczas meczów piłkarskich na stadionie Beskidu (biletem miał być worek z karmą). Tymczasem mecze odbywają się bez publiczności. W związku z restrykcjami zamkniętych zostało także kilka kluczowych punktów zbiórki karmy w mieście, m.in. Basen Kryty w Andrychowie. Do akcji dołączyły również wszystkie szkoły średnie pod Pańską Górą, które… również zostały zamknięte.

Na przekór pandemii, organizatorzy prowadzą akcję. Karmę, obroże, smycze, żwir do kuwet w dalszym ciągu można dostarczać (do 30 października) do pozostałych punktów w Andrychowie.

Wykaz punktów zbiórek i szczegóły akcji TUTAJ

 

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Zwierzęta mają szczęście, że koronawirus nie atakuje i ich płuca.