Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielszczanki: „To jest wojna”! – ZDJĘCIA

Fot: Kuba Jarosz

Setki ludzi, głównie kobiet, protestowało dzisiaj wieczorem na placu Ratuszowym w Bielsku-Białej przeciw wczorajszej decyzji Trybunału Konstytucyjnego skutkującego całkowitym zakazem aborcji, również wówczas, gdy płód jest ciężko i nieodwracalnie upośledzony.

– To jest znęcanie się nie tylko nad rodzicami, ale i nad dzieckiem! Kto im dał prawo?! To jest już wojna! – Krzyczała na wiecu jedna z organizatorek protestu.

Na placu zebrało się kilkaset osób, głównie kobiet ubranych na czarno, z hasłami na transparentach wyrażającymi swój sprzeciw i niechęć do partii Jarosława Kaczyńskiego. Przemowy i spontaniczne wystąpienia kobiet potępiających całkowity zakaz aborcji przerywane były okrzykami „Je…ć PiS”, „Pokaż kota”, „To jest wojna”.

– Grzeczne słówka już się skończyły, teraz jest jedno hasło, wypier…ć! – nawoływano z megafonu.

Pod siedzibą PiS-u zapalono setki zniczy, a drzwi wejściowe oklejono ulotkami. „Zaostrzając tylnymi drzwiami przepisy aborcyjne, PiS okazał kolejny raz absolutną pogardę i brak szacunku wobec obywatelek i obywateli” – oświadczyli wcześniej na fb organizatorzy protestu, Lewica Razem Podbeskidzie i Czarny Protest Bielsko-Biała.

 

 

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
173 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Onufry
Onufry
10 miesięcy temu

Pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował zabijanie poczętych dzieci, był Związek Radziecki 18 listopada 1920 roku. Ludobójca – komunista Lenin, po zwycięstwie rewolucji bolszewickiej zrealizował swoją wcześniejszą dyrektywę: „domagać się bezwarunkowego zniesienia wszystkich ustaw ścigających sztuczne poronienia” (W. Lenin, Klasa robotnicza a neomaltuzjanizm, w: W. Lenin, Dzieła, Warszawa „Książka i Wiedza” 1950, t.19, s. 321). Przypomnijmy, że w całej ówczesnej Europie prawo chroniło życie ludzkie. Drugim przywódcą europejskim, który doprowadził do legalizacji aborcji w swoim kraju był Adolf Hitler. Dążąc do utworzenia czystej, biologicznie mocnej „rasy panów”, doprowadził w 1933 roku, do legalizacji zabijania niemieckich nienarodzonych dzieci, które posiadały lub mogły posiadać wady wrodzone. Należy dodać,… Czytaj więcej »

ABB
ABB
10 miesięcy temu
Reply to  Onufry

To jest faszysta.

Patriota
Patriota
10 miesięcy temu

Po wczorajszych atakach na kościół to już nie są kobiety ani baby tylko prosiaki. Dodatkowo myślą o sobie a nie o narodzonym dziecku….Policja powinna ich pakować tam gdzie trzeba!nie ma osób ponad prawem!

BB
BB
10 miesięcy temu
Reply to  Patriota

Odezwał się opasły knur z gęby z cieknącą ślinką.Z patriotyzmem to masz tyle wspólnego co twój obleśny wygląd z baletnicą.

Patriota
Patriota
10 miesięcy temu
Reply to  BB

Prawda kole w oczy wiec jeszcze raz: to nie są ani kobiety ani baby tylko prosiaczki nie wiadomo o co protestuja i na dodatek myślą tylko o sobie – poza tym za tą ustawą głosowali z różnych klubów a oprocz tego Lewica w latach 90-tych była za takimi prawami, teraz sobie coś ubzdurali…a BB to baranek bo jak kto pisze o kimś to sam taki jest więc dużo ciekawego napisałeś o sobie:-)

Onufry
Onufry
10 miesięcy temu

14 lipca 1934 roku przyjęto w III Rzeszy ustawę o zapobieganiu narodzin potomstwa obciążonego chorobą dziedziczną. Przymusowa sterylizacja objęła setki tysięcy ludzi.
Ustawa zawierała listę chorób dziedzicznych, które kwalifikowały obciążone nimi osoby do przymusowej sterylizacji: np. „wrodzony debilizm”, epilepsja, schizofrenia, zespół ślepoty i głuchoty. Zgodnie z tą ustawą do przymusowej sterylizacji zakwalifikowano również osoby z wadami fizycznymi i alkoholików.

BB
BB
10 miesięcy temu
Reply to  Onufry

To jest faszysta.

Ali
Ali
10 miesięcy temu

w ramach protestu przeciwko protestowi wpłaciłem wczoraj po równo 200 zł Fundacji Pro-Prawo do Życia i Polskiemu Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka,w najbliższych wyborach zagłosuję na PiS,kręcę się koło kościoła i z utęsknieniem czekam żeby jakiś gówniarz przyszedł coś po nim baźgrać.Atak w ogóle to możecie mnie pocałować w cztery litery skomuszałe świry

Onufry
Onufry
10 miesięcy temu
Reply to  Ali

I my też

Onufry
Onufry
10 miesięcy temu
Reply to  Onufry

O my też wpłaciliśmy tam gdzie ty

Antykomuch
Antykomuch
10 miesięcy temu
Reply to  Ali

Tak trzymać. Też się kręcę w okolicy kościoła.

Józef K.
Józef K.
10 miesięcy temu

Pisarz francuski i polityk Maurice Druon ,napisał kiedyś tak ” Tylko ci są godni sprawować władzę,którzy mają dość siły ducha,by by z niej zrezygnować” Teraz mamy z taką sytuacją do czynienia,ale nasz kieszonkowy dyktatorek będzie trwał do końca.Bo to jest nawiedzony paranoik nic nie rozumiejący z wyzwań naszych czasów.Uprawia tę XIX politykę na wzór bolszewizmu i myśli ,że to młodemu pokoleniu wystarczy.Nie,nie wystarczy,oni chcą nowych wyzwań,oni chcą być w nowoczesnej Europie,jak ich rówieśnicy na Zachodzie.Powoli to dociera również do społeczeństwa.Już Polska przestała być w młodych umysłach zacofana,odzyskuje wigor i pomyślunek ,stąd te masowe protesty.Ten dyktatorek jest już skończony,działanie jego będą… Czytaj więcej »

taka prawda
taka prawda
10 miesięcy temu
Reply to  Józef K.

Przychodzi Józef K. do lekarza i mówi:

– Panie doktorze! Czuję się beznadziejnie. Wszystko mi się miesza, mam lęki i moczenie nocne…

Czy mógłby mi pan coś przepisać na Kaczyńskiego?

 

Józef K.
Józef K.
10 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

Oczywiście mówi lekarz.Spojrzy pan na fotografię @taka prawda i przejdzie panu jak ręką odjął.Większego debila niż on nie spotkałem mówi lekarz.Kaczyńskiego jednak nie potrafię wyleczyć,odleciał już całkowicie.

taka prawda
taka prawda
10 miesięcy temu
Reply to  Józef K.

Przychodzi Józef K. do lekarza, a lekarz podnosi głowę i mówi.

– Idź pan stąd, bo już zaczynają o nas niesmaczne kawały opowiadać.

 

Robroy
Robroy
10 miesięcy temu

Władze mają zaledwie 3. lata na reformy i zaczęły to robić, a musiano też wprowadzić bardzo niepopularne ograniczenia w związku z nasileniem epidemii. Polska w porównaniu z niektórymi krajami UE, jest bardzo tolerancyjna dla mniejszości, odmiennych poglądów i orientacji seksualnych. Jedyny warunek, by działali w granicach prawa, bez wandalizmu, ataku na kościoły itp., a wobec chuligańskich wybryków nie może być pobłażania, bo to rozzuchwala! Miejsce sporów to parlament, a nie kolejny „ciamajdan”, „ulica i zagranica”. Nie przypadkowe jest, że mimo swobód to nasz kraj jest atakowany przez podżegane kłamstwami „naszych przedstawicieli” instytucje UE, za rzekome przewiny, brak demokracji i praworządności. Działają jak płatni oszczercy, donosiciele i sprzedawczyki dla których „polskość to nienormalność”. Dla „potwierdzenia” oskarżeń są inspirowane i opłacane nielegalne „spontaniczne protesty”, realizowane przez lewackie grupy… Czytaj więcej »

Józef K.
Józef K.
10 miesięcy temu
Reply to  Robroy

Władza już nie ma żadnego czasu.Jest skończona.Swą nieudolność już pokazała.Udowodniła swoją bezradność.Kula śnieżna już się toczy.Cokolwiek zrobi będzie już tylko kwestionowane i krytykowane.Już jest na śmietniku historii,tylko jeszcze o tym nie wie,lub nie chce,aby w tym momencie to do niej dotarło.

Gość
Gość
10 miesięcy temu
Reply to  Józef K.

za trzy lata głosuję znowu na PiS

donos do Brukseli
donos do Brukseli
10 miesięcy temu
Reply to  Gość

I my też.

Józef K.
Józef K.
10 miesięcy temu

Nareszcie młodzi ludzie zrozumieli,że winni tej tragicznej sytuacji jest PiS i kościół.Dlatego protesty są właśnie przed tymi zakłamanymi przybytkami. Młodzież doskonale zrozumiała,kto im chce zamknąć przyszłość i zamknąć ich w bolszewickiej klatce.Popieram was w całej rozciągłości.Doskonale zrozumieliście,że o prawa dla was trzeba walczyć ,bo ta pisdzielska banda chce wam te prawa odebrać.Te pisowskie durnie,te całe Czarnki,Przyłebska.Kaczor,Ziobro to jedna wielka zgraja,która chce wam odebrać europejskie prawo do wolności.

Rudy Rydz
Rudy Rydz
10 miesięcy temu
Reply to  Józef K.

O tak na tym etapie walka z Kościołem staje się sztandarowym hasłem postępactwa, pod którym podpisują się obiema rękoma nasi rodzimi folksdojcze, jako że z punktu widzenia tzw. obywatelskich fundacji dotowanych szczodrą ręką przez państwo niemieckie, pozbawienie narodu polskiego wszelkiego przywództwa jest sprawą najwyższej wagi. Rozumiał to doskonale już dawno i Hitler, i Stalin.

Józef K.
Józef K.
10 miesięcy temu
Reply to  Rudy Rydz

Może napiszesz ile miliardów rocznie dostaje polski kościół od państwa.Może napiszesz ile hektarów ma kościól Polski,jest drugim właścicielem ziemskim po gruntach własności państwa.Ty obludniku jesteś typowym obłudnikiem na wzór kościoła i PiSu.Kościół nigdy nie miał od państwa w swojej historii tyle pieniedzy co dostaje dziś. Nie rozlicza się z żadnej otrzymanej złotówki,ty smiesz porównywać go z kościołami niemieckimi gdzie przejrzystośc finansów jest wzorowa.Własnie kościól razem z PiSem nasikał sobie pod wiatr.
Nie cofaj się do Hitlera,bo zapytam co miał Wehrmacht napisane na wojskowych pasach i kto błogosławił hitlerowskie wojska w Drang nach Osten.

Rudy Rydz
Rudy Rydz
10 miesięcy temu
Reply to  Józef K.

O ile kandydaci na naszych okupantów z UE widzą w rozpętaniu wojny z Kościołem ważne narzędzie swojej polityki, o tyle żałośni przywódcy z obozu KO rozpętują tę wojnę z poczucia bezradności. Trudno bowiem oczekiwać, by taki tęgi mąż stanu, jak pan Borys Budka, potrafił przedstawić jakiś dorzeczny pomysł na państwo. W tej sytuacji najłatwiejszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem emocjonalnego rozhuśtywania tubylczej opinii, a zwłaszcza trzeciego już pokolenia partyjnych i ubeckich dynastii, jest szczucie na Kościół katolicki. Widać, że na tej wojnie z Kościołem chcą się obłowić na majątku Kościoła, może nawet lepiej, niż na aferze FOZZ.

Józef K.
Józef K.
10 miesięcy temu
Reply to  Rudy Rydz

Puknij się e ten pusty łeb.Nasi okupanci są ci sami od wieków.Poczytaj sobie sprzed stu lat książki Tadeusza Żeleńskiego/Boya/ mozesz coś zrozumiesz,ale w to wątpię.Tak zindoktrynowani osobnicy opowiadający takie głupoty sa nieprzemakalni na wiedzę.Jesteś tego najlepszym przykładem.

taka prawda
taka prawda
10 miesięcy temu
Reply to  Józef K.

Po wybuchu II wojny światowej Boy trafił do Lwowa, gdzie objął katedrę historii literatury francuskiej na tamtejszym uniwersytecie. Działał w lwowskim oddziale Związku Literatów Polskich, był w składzie redakcji pisma Związku Pisarzy Sowieckich “Nowe Widnokręgi”, publikował artykuły w “Czerwonym Sztandarze”, uczestniczył w imprezach propagandowych. 19 listopada 1939 r. podpisał oświadczenie pisarzy polskich witające przyłączenie Zachodniej Ukrainy do Ukrainy Radzieckiej.

B24 prymusem w walce o postęp
B24 prymusem w walce o postęp
10 miesięcy temu

Leninowska zasada organizatorskiej roli prasy uległa z rozwojem internetu znaczącemu poszerzeniu. Już nie tylko organizuje się społeczeństwo w walce “ku dobremu” – ale i organizuje opozycję, programy partyjne, chce mieć wpływ na ustawodawstwo.

WW
WW
10 miesięcy temu

Coś mi się wydaje ,że jesteś tym lepkim organem świeżo po orgazmie.

B24 prymusem w walce o postęp
B24 prymusem w walce o postęp
10 miesięcy temu
Reply to  WW

Do twojej głowy najłatwiej porównania przychodzą z tym co akurat masz pod ręką. Ja to rozumiem. Baw się dalej i nie przerywaj sobie zabawy.

Józef K.
Józef K.
10 miesięcy temu

Głodnemu chleb na myśli.Nie krepuj się,podziwiam zawodowca,uważaj tylko żebyś nie przesadził.Zadowolony jestem,że moje porównanie ci pasuje.Zawszeć to bardziej wyrazista twoja postać,zwłaszcza na baczność.

Aga
Aga
10 miesięcy temu

Lewacka wrażliwość ,walczyć o fredki, dziki i bożonarodzeniowe karpie, dzieci nienarodzone porozrywać na kawałki żywcem .Psychopaci

Gość
Gość
10 miesięcy temu
Reply to  Aga

tak jest mordercy dzieci wybawiciele zwierząt

WW
WW
10 miesięcy temu
Reply to  Gość

Pomyśl o swoim morderstwie rozumu.Mam pytanie ,jak się po tym czujesz ?

Agaton
Agaton
10 miesięcy temu
Reply to  Aga

Prawactwo to interesują tylko embriony i płody.Urodzeni już nikogo nie interesują ,tylko 4000 zł trumienkowego. Wy [email protected] pisdzielskie.Kobiety walczcie ,wspieramy was przed tą bandycką czarnobodniebienną hołotą.

WW
WW
10 miesięcy temu
Reply to  Aga

Mogę zaproponować gustowny biały kaftanik wiązany z rączkami z tyłu.Idealnie pasuje do twojego stanu psychiki.

Onufry
Onufry
10 miesięcy temu

Opublikowany raport pozarządowej organizacji amerykańskiej sporządzono w oparciu o zeznania 60 byłych więźniów i strażników; dokument zawiera również zdjęcia satelitarne miejsc opisanych jako obozy pracy i zakłady karne.
Komitet na rzecz Praw Człowieka w Korei Płn. twierdzi, że w miejscach tych za “przestępstwa polityczne” więzione są całe rodziny, w tym dzieci i osoby starsze. Dochodzi tam do przypadków dzieciobójstwa, do aborcji zmuszane są kobiety, które nielegalnie przedostały się do Chin, gdzie zaszły w ciążę, a następnie siłą zostały odesłane do kraju.

BB
BB
10 miesięcy temu
Reply to  Onufry

To pisze faszysta.

Onufry
Onufry
10 miesięcy temu

Holandia legalizuje dziecięcą eutanazję. Hugo de Jonge, chadecki minister zdrowia ogłosił w ubiegły wtorek, że większość parlamentarna uzgodniła rozciągnięcie eutanazji również na dzieci w wieku od roku do 12 lat. Wymagana będzie zgoda lekarza i rodziców. Do tej pory dzieci w tej kategorii wiekowej były wyłączone z eutanazji. Warunkiem uśmiercenia dziecka będzie brak perspektyw na wyleczenie oraz „nieznośne cierpienie”. W Holandii eutanazja jest praktykowana od 2002 r. Jej zasięg stale rośnie poprzez stopniową liberalizację prawa. W 2019 r. uśmiercono w ten sposób 6361 osób, co stanowi 4 proc. wszystkich zgonów. 91 proc. pacjentów cierpiało na nieuleczalne choroby. Pozostali zdecydowali się… Czytaj więcej »

BB
BB
10 miesięcy temu
Reply to  Onufry

To pisze faszysta.

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu

KOBIETY nie dajcie się poniżać. Walczcie o swoją GODNOŚĆ. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w wielu państwa Europy Kobiety nie miały prawa głosować w wyborach.

Aga
Aga
10 miesięcy temu

Bielszczanki?Nie każda bielszczanka to aborcjonistka-morderczyni .Ta sama ekipa ganiała POmiastach z napisamiKONSTYTUCJA. No to macie teraz zgodność z konstytucją ,o co więc wam więc chodzi

Agaton
Agaton
10 miesięcy temu
Reply to  Aga

To nie jest Trybunał Konstytucyjny to jest polityczny kabaret pisowskiego gnoma żoliborskiego.Nie ma żadnych podstaw badania czegokolwiek,a najmniej już konstytucji.Wypowie się wkrótce o tym TSUE.

no ultra 98
no ultra 98
10 miesięcy temu
Reply to  Agaton

tsue i jeego wypierdy nie mają żadnego znaczenia w suwerennym państwie – nikt na tsue nie głosował i nikt tsue słuchał nie będzie. Jakis problemik? Możemy podjechac na szybkości…

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  Aga

żarty sobie robić to możesz w przedszkolu – mgr Przyłębska, komuch prokurator Piotrowicz i “Boska” Pawłowicz to Trybunał Konstytucyjny?

Młody wykształcony emeryt SB
Młody wykształcony emeryt SB
10 miesięcy temu

Komuchy i ich lewackie płody znowu skaczą po ulicach i zatruwają powietrze.

lewy do prawego
lewy do prawego
10 miesięcy temu

Jesteś oksymoron !!!

Józef K.
Józef K.
10 miesięcy temu
Misiek
Misiek
10 miesięcy temu
Reply to  Józef K.

Józefie strach klikać tego linka…wirus pewny odradzam wszystkim.

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu

DOŚĆ KACZORA – DYKTATORA.

Misiek
Misiek
10 miesięcy temu
Reply to  Jurek

Łobuzie mamy jeden z najlepszych rządów w Europie, odczepcie się od Kaczynskiego…

Misiek
Misiek
10 miesięcy temu
Reply to  Jurek

Łobuzie mamy jeden z najlepszych rządów w Europie, odczepcie się od Kaczynskiego…

Tu i teraz
Tu i teraz
10 miesięcy temu
Reply to  Misiek

Tak,to jest fakt,jest najlepszy,ale tylko wtedy gdy żadnego rządu na świecie już nie będzie.Ty [email protected]ły pisdzielcu.

Młody wykształcony emeryt SB
Młody wykształcony emeryt SB
10 miesięcy temu
Reply to  Tu i teraz

Ty jesteś mądry jak cała totalna opozycja…

Misiek
Misiek
10 miesięcy temu
Reply to  Tu i teraz

Nie bądź komuch,popraw się bo jak będziesz miał dziecka wychowane po komunistycznemu
to jak będziesz miał 60 – 70 lat i będziesz potrzebował opieki zdrowotnej to gwarantuje że Twoje dzieci na końcu kopną Ci do du**….

Tu i teraz
Tu i teraz
10 miesięcy temu
Reply to  Misiek

Totalnie to jesteś głupi,ale nie martw się bo to ma zaletę,tę,że możesz spać przy otwartym oknie .Przynajmniej z niego nie wylecisz,bo taki z ciebie nielot.Zastanawiam się tylko,czy ty jesteś taki głupi,czy cala twoja rodzina ?

Józef K.
Józef K.
10 miesięcy temu

OMON na ulicy /Oddział Milicji Ochranaijący Nowogrodzką ?

Misiek
Misiek
10 miesięcy temu
Reply to  Józef K.

Trzeba zdanie dokończyć…był na ulicach w latach 80-tych.

Józef K.
Józef K.
10 miesięcy temu
Reply to  Misiek

To durniu, to było ZOMO.OMON jest na ulicach Białorusi.Ty [email protected] poucz się cokolwiek historii i wiedzy o świecie.

Patriota
Patriota
10 miesięcy temu

Młode kobiety a już komuniści zdążyli im zrobić młyn w glowach…dobrze że Czarnek przejął stery, musimy wychować pokolenie patriotyczne a nie LGBT – ideologii do leczenia….

Józef K.
Józef K.
10 miesięcy temu
Reply to  Patriota

Tak jak tobie w tym głupim łbie czarna prawacka hołota !!Młode pokolenie ma was już głęboko w [email protected],co widać,słychać i czuć.

Karola
Karola
10 miesięcy temu
Reply to  Patriota

Żal mi Ciebie . Może być zbyt późno zanim zrozumiesz co się dzieje. Jeżeli lubisz żeby ktoś decydował za ciebie o twoim życiu to będziesz szczęśliwy. Tylko zabory komuna i okupacja pokazały że ostatecznie mądrość i wolność zrywa kajdany zakłamania i zniewolenia

Patriota
Patriota
10 miesięcy temu
Reply to  Karola

Właśnie macie tempe myślenie… jest się decydujesz na poczęcie dziecka to prawdziwa kobieta walczy o to dziecko a nie myśli tylko o sobie…a jak nie chce się mieć dzieci to można zostać panna a nie kombinuje się i pozniej dochodzi do zabójstw nienarodzonych dzieci…masakra znać takie baby bo to nie kobiety….

Gość
Gość
10 miesięcy temu
Reply to  Patriota

racja ,to pokolenie jest stracone

WYTŁUCZECIE SIĘ NAWZAJEM?
WYTŁUCZECIE SIĘ NAWZAJEM?
10 miesięcy temu

Boję się Was wszystkich.

bd
bd
10 miesięcy temu

Ta skorumpowana ,bandycka władza ,która nie potrafi rozwiazać najmniejszego problemu państwa,a nie cofa się przed żadną niegodziewością się przeliczyła.Nie doceniła determinacji kobiet,młodych kobiet przede wszystkim.One tego jej nie darują .Już może pakować kufry i walizy i na Zaleszczyki.
Całym sercem z kobietami,walczcie z tym paranoikiem do zwycięstwa.Przekroczył wszelkie granicy swojej nienawiści do innych,do inaczej myślących.Wszelkie wulgaryzmy są uzasadnione,bo w polskim języku już nie ma dobrych słów aby nazwać tę zbrodnię ,którą zgotował polskim kobietom. Nawet tacy integryśći katoliccy jak W.Kosiniak-Kamysz, Sz.Hołownia,czy poseł Dziambor to dostrzegli i już składają inne propozycje.

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  bd

Brawo

Matka Polka
Matka Polka
10 miesięcy temu

Całym sercem z wami, przyjść nie możemy ale dopingujemy z moją maleńką córeczką.

Patriota
Patriota
10 miesięcy temu
Reply to  Matka Polka

Dzieci nawet w to są mieszane?oj to chyba Matka Antypolka..

NN
NN
10 miesięcy temu
Reply to  Matka Polka

Mogłaś usunąć i czas by się znalazł na lewackie spędy.

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  NN

typowy pisior

bd
bd
10 miesięcy temu
Reply to  NN

Prawacki trutniu zastanów się i****o nad tym co piszesz.

Matka Polka
Matka Polka
10 miesięcy temu
Reply to  NN

Kocham moją córkę najbardziej na świecie i chce by dorastał w świecie gdzie jej zdanie jest szanowane i ma prawo wyboru A nie odgórnie narzucone nakazy, zwłaszcza w sprawach tak intymnych.

facet
facet
10 miesięcy temu
Reply to  Matka Polka

To zgłosimy do opieki społecznej.

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu

Kaczor nie wie co to Kobieta bo i skąd. Tak więc Kaczorka KOBIETY POLSKIE nauczą rozumu.

Hero
Hero
10 miesięcy temu
Reply to  Jurek

A idź juz Jureczku spac bo już jest późno a ludzie głupot nie chcą czytać..

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  Hero

nie czytaj i nie myśl – widzę że to Twoja dewiza

Patriota
Patriota
10 miesięcy temu

U tej blondyny z megafonem w oczach widać dużo zła….

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu
Reply to  Patriota

Jest przecież na wojnie.

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  Patriota

W Tobie widzę samo dobro, ale wolałbym gdybyś go zatrzymał dla siebie i odwalił sie od innych w szczególności Kobiet w takich sytuacjach.

Patriota
Patriota
10 miesięcy temu
Reply to  Jurek

Odw…. to się mogą te baby co bronią zlego taka prawda , kobiet za bardzo w nich nie widać jak się słucha to co gadaja…

NN
NN
10 miesięcy temu

Lewaczki to nie kobiety.

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  NN

A ludzie bez głowy to wg ciebie kto?

Tadeusz
Tadeusz
10 miesięcy temu

Niejaki @Kazik raczył błysnąć 7 godzin temu Reply to  anna ” Masz sumienie czyste,bo nigdy nie używane ” To nie ja,to Stanisław J.Lec.. Jerzy de Tusch-Letz w całym okresie międzywojennym związany z prasą lewicową.19 listopada 1939 roku podpisał oświadczenie pisarzy polskich witające przyłączenie Zachodniej Ukrainy do Ukrainy Radzieckiej. Z tego okresu pochodzi szereg jego utworów zgodnych z oczekiwaniami władz sowieckich, m.in. pierwszy polski wiersz o Stalinie …”Którą poeci wyśpiewali ojczyzna, co to od Kamczatki po szynach pędzi aż po San, którą jak mleka pełny dzban podają dzieciom czułe matki, – to Stalin! (…) I moja lira z nowej stali i dumnie… Czytaj więcej »

Kazik
Kazik
10 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Był lepszym polakiem niż ty.Nie był nacjonalistą , rasistą i faszystą tak jak ty.Ty dodatkowo jesteś antysemitą .Był podobnie jak Tuwim,Leśmian,Brzechwa,czy Sztaudynger zasymilowanym polakiem,taki był ich wybór.Tobie faszysto nic do tego,nasza kultura bez nich byłaby o wiele uboższa.Ty tumanie z pustą pałą.Tfu,tfu !!!

Tadeusz
Tadeusz
10 miesięcy temu
Reply to  Kazik

Mógł by być nawet Beduinem byle by nie był bolszewickim zdrajcą.I tyle mi do tego,że to nie jego wywożono w tym czasie na zsyłki kiedy moją rodzinę wywożono z “radzieckiej Ukrainy”.Oskarżenia,które rzucasz są bardzo poważne wprost z mętnej wody z Kałuży.

Kazik
Kazik
10 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Ty nie kwalifikujesz się nawet do ludożerców,jak mawiał kpt.Wagner.Twoja rasistowska rusofobia i antybolszewizm wykluczają cię z rodziny rozumnych.Ciekawe jak byś się zachowywał ty bezmózgu w czasach tej tragicznej wojny,którą ludzie chcąc przeżyć musieli podejmować różne wybory.Jedni takie ,drudzy inne np.Jaruzelski.Jedni trafili do Andersa,a inni nie zdążyli i musieli walczyć u Berlinga.Nie oceniam ich tragicznych wyborów ,bo nie żyłem w tych tragicznych czasach. Komunizm u Piotrowicza i Pawłowicz jakoś ci nie przeszkadza a także komunistyczne elaboraty kurdupla,Odznaczenia Piotrowicza od komunistycznej władzy jakoś ci nie przeszkadzają,aby teraz mógł być sędzią w Trybunale Konstytucyjnym.Nie pierwszy raz prezentujesz te swoje rasistowskie poglądy jako antykomunista.Każdy… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Nie jest dobrze Tadeusz, że de Tusch jest pochowany na Powązkach i ma wyryty na grobie aforyzm: “Niełatwo jest żyć po śmierci. Czasem trzeba na to stracić całe życie”. Przy tej lekcji Tadeusz zrób zalecenie jakich można cytować słusznych poetów.

Ada
Ada
10 miesięcy temu

Siekiera,motyka parasolka,PiS wymiecie wściekła Polka !!

Wariactwo
Wariactwo
10 miesięcy temu

Skandal!chcecie mieć dzieci to wychowujcie!kazdemu poczetemu się należy przyjście na świat!jeśli uwazaja inaczej niech w domu siedzą i zostaną Pannami!

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu
Reply to  Wariactwo

Wariactwo nieraz może się przeobrazić w idiotyzm.

Kazik
Kazik
10 miesięcy temu

Są ludzie,którzy zagrania kurdupla wyczuwają na odległość. „Orzeczenie Trybunału nie jest troską, jest chwytem politycznym. Tak to oceniam. Zmieni się władza, aborcja będzie na życzenie” –Tak komentuje siostra Małgorzata Chmielewska.

Nadzwyczajna kasta
Nadzwyczajna kasta
10 miesięcy temu

KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA… a sorry pomyłka bo teraz nam konstytucja nie pasuje.

Kazik
Kazik
10 miesięcy temu

Jesteś,jesteś nadzwyczajną kastą,ale przygłupów.Nie konstytucja,ale jej interpretowanie.Już był taki co prawo falandyzował.Dziś znaleźli się jeszcze lepsi cwaniacy.

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu

W niedawnym wywiadzie telewizyjnym arcybiskup Stanisław Dziwisz powoływał się przy omawianiu rozliczenia pedofilii w kościele katolickim – na sumienie biskupów, do których wpływały skargi. Kobiety też mają sumienie i może niech TK nie decyduje za nie. A katolików mamy blisko 90 %.

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Podejrzewam, że inne kościoły w Polsce: prawosławny, ewangelicki, zielonoświątkowy, muzułmański mają kobiety o nie gorszym sumieniu.

Ewa
Ewa
10 miesięcy temu

Skoro wojna to może trzeba do tego lewackiego bydła strzelać

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Ewa, nie wiem czy Ewa a nie Ew, takich słów nie może używać kobieta – waż słowa. Bo już nie po raz pierwszy piszesz komentarz po prostu chamski, nienawistny, obrażający inaczej myślących. Mądrzejsza/szy przez to nie jesteś.

BB
BB
10 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Akcja zawsze wywołuje reakcję,Tego się nie spodziewasz ?

Ogarnij się!
Ogarnij się!
10 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Nienawiść to wasze drugie imię. Jesteście bezgranicznie podli i dwulicowi. Wielcy obrońcy życia poczętego, którzy tracą zainteresowanie tym życiem w momencie kiedy przyjdzie na świat i już wymaga realnej pomocy. Kwestię strzelania do dorosłych ludzi z odmiennymi poglądami z litością przemilczę…

Kazik
Kazik
10 miesięcy temu

Kurdupel żoliborski musi sobie zmienić naród,bo ten nie pasuje do jego oczekiwań .

Ewa
Ewa
10 miesięcy temu
Reply to  Kazik

Wal sie ch…!!

Adam
Adam
10 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Na pewno nie ciebie,ty prawacko kolubryno.

Ogarnij się!
Ogarnij się!
10 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Bardzo merytoryczna odpowiedź, a jaki kunsztowny dobór słów… Piękne sobie wystawiacie świadectwo 😀

Adam
Adam
10 miesięcy temu
Reply to  Ogarnij się!

Adekwatny do prawackiej hołoty !

Miejscowy
Miejscowy
10 miesięcy temu
Reply to  Kazik

Dobrze, że naród zmienił kurdupla z Kaszub.

Kazik
Kazik
10 miesięcy temu
Reply to  Miejscowy

Coś ci się skala popieprzyła,ty cięty z metra jak twój konus.

Miejscowy
Miejscowy
10 miesięcy temu
Reply to  Kazik

Tusk, Wałęsa i Komorowski to pewnie koszykarze… Takie to chłopy wielkie, ale tylko Kaczyńskiego wzrost wam przeszkadza. O mój wzrost pajacu nie martw się o na 100% patrzę na ciebie z góry.

Kazik
Kazik
10 miesięcy temu
Reply to  Miejscowy

Oczywiście jak stoisz na kretowisku ,kurduplu.Masz wszystko w kupie,mózg przy [email protected] twój poziom nie tylko można przeczytać ,ale i poczuć.Czuć smród.

Miejscowy
Miejscowy
10 miesięcy temu
Reply to  Kazik

Jesteś psychiczny, ale nie lecz tego bo czasami fajnie jest przeczytać co pisze idiota. Dobra jesteś wyższy i przekonałeś mnie i twoje kompleksy mnie już nie dziwią.

Kazik
Kazik
10 miesięcy temu
Reply to  Miejscowy

Walcz ze swoimi ,zapatrzony prawacki paranoiku.

YOU
YOU
10 miesięcy temu

Jurek jest w trakcie zmiany płci i boi się wpadki, więc dlatego tak ostro protestuje….

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  YOU

Ty się o mnie nie mart, ty się ode mnie i od innych odpieprz. Proste nie ?

YOU
YOU
10 miesięcy temu
Reply to  Jurek

Ja się o ciebie nie martwię. Co mnie jakiś przygłup interesuje.

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  YOU

No to “spieprzaj dzaidu” jak mówił twój guru KACZOR

Anja
Anja
10 miesięcy temu

a co z prawami nienarodzonych? to wg nich nie ludzie?

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  Anja

oprzytomnij, poczytaj o co chodzi a potem zadawaj pytania. naprawdę to nie jest takie trudne a jak Ciebie to przerasta to czas na naukę

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu
Reply to  Anja

Są ludźmi uzależnionymi później przez całe życie głównie od rodzicielek. Tu nie tylko jest strona materialna ale psychiki. Zajmuje się nimi państwo?

Tak to jest
Tak to jest
10 miesięcy temu
Reply to  Anja

A co z prawami rodzących, z opieką okołoporodową i psychologiczną dla matek które podjęły decyzję urodzenia dziecka z wadami genetycznymi? Co z prawami tych, którzy się narodzili, ale każdy dzień ich życia jest naznaczony cierpieniem, bo okazuje się, że polskie NFZ akurat nie finansuje leczenia konkretnej choroby? Co z prawami matek i ojców podejmujących się wyzwania jakim jest całodobowa opieka nad chorym dzieckiem? Są pozostawieni sami sobie, mało kto kwapi się do tego by w jakikolwiek sposób im pomóc w trudnym rodzicielstwie.

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu

Kobiety mają prawo głosu głównie w swojej sprawie. Wszystkie kobiety bez decydowania o nich przez większość męską w TK, Sejmie. Nie rozmawiano z rolnikami w sprawie ustawy futerkowej – są protesty, nie rozmawiano z kobietami – są protesty.

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

a kto to zdecydował? prokurator stanu wojennego Stanisław Piotrowski, Krycha “BOSKA” Pawłowicz i mgr prawa JULIA Przyłębska oraz paru kolegów KACZORA – TEN WYROK NIE OBOWIĄZUJE, tzw Trybunał Konstytucyjny to prywatny folwark Kaczyńskiego

Woytas
Woytas
10 miesięcy temu

zabijać dzieci a chronić zwierzęta futerkowe. To jest myśl

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu
Reply to  Woytas

Gdyby zwierzęta futerkowe rodziły się np. z łamliwością kości, bez nerki, wątroby czy częściowo niepokryte futrem ta myśl byłaby inna.

Woytas
Woytas
10 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Zgadzam się. Ale każdy kto decyduje się na dziecko, szczególnie w naszych czasach musi mieć świadomość ,że może urodzić się chore. Czy za każdym razem kiedy w badaniach prenatalnych zostanie wykryta jakaś wada możemy dokonać aborcji ??? I działać w ten sposób do czasu kiedy uda się “osobnik” bez wad i wtedy Decydujesz się na poród?

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu
Reply to  Woytas

Dzisiaj w badaniach prenatalnych można już też usłyszeć diagnozę, że dziecko ma taką wadę iż nie będzie żyło niedługo po porodzie. Kto ponosi skutki takiego porodu? Wybudowanie przedziału na cmentarzu dla dzieci utraconych to rozwiązanie?

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  Woytas

Myśli to masz zbłąkane.

Woytas
Woytas
10 miesięcy temu
Reply to  Jurek

O inteligentna odpowiedz

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  Woytas

Przeżyłeś coś podobnego np. że się dowiadujesz że Twoje dziecko może urodzić się niepełnosprawne? Widzisz bo ja TAK. Szanuję ludzi którzy w takich sytuacjach sobie z tym radzą. Ale rozumiem też takich których to przerasta. Niestety zakutym łbom trudno to zrozumieć, więc jeśli nie chcesz do nich należeć to pozwól tym których to dotyczy aby we własnym sumieniu dokonali wyboru.

anna
anna
10 miesięcy temu

To jest wojna sumienia tych z prawem do wolności, chyba WAS za bardzo gryzie to Wasza wolność

Kazik
Kazik
10 miesięcy temu
Reply to  anna

” Masz sumienie czyste,bo nigdy nie używane ” To nie ja,to Stanisław J.Lec..

Jan
Jan
10 miesięcy temu

Cała ta lewacka manifestacja cuchnie diabelską siarą , jak można żądać prawa do zabijania niewinnych i bezbronnych istot , odmawiać im prawa do życia i nazywać to “prawem człowieka”. To bydlactwo najgorszego sortu. Wstyd i żenada.

Kazik
Kazik
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Sam jesteś bydlakiem najgorszego sortu,bo prawackiego.Ty [email protected],z pustym saganem zamiast głowy ! Manifestować,manifestować przeciw tym pisdzielskim łajdakom.

Jan
Jan
10 miesięcy temu
Reply to  Kazik

Ja nikogo nie obrażałem. Bydlactwem nazwałem całą tę szopkę urządzoną w imię zbrodniczego procederu. To czemu mnie obrażasz ja się pytam grzecznie ?

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Nie pytasz Janie lecz osądzasz, że to bydlactwo najgorszego sortu. Jednak obraźliwe jest porównywanie kogoś do bydła. Możesz sobie mieć swój pogląd aprobujący decyzję TK ale bez obrażanie drugiej strony.
Swoją drogą są tu komentarze niemal wyłącznie mężczyzn a przecież problem dotyczy głównie kobiet.

Kazik
Kazik
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Jeżeli szopkę uważasz za bydlactwo,to kim są ją organizujący.Nie przecz sam sobie.Jeżeli uważasz ,że w Polsce jest wolność,a rzekomo jest,to pozwól innym wyrażać swoje zdanie.W jakiejkolwiek formie,co gwarantuje im Europejska Karta Praw Człowieka i Obywatela.Dla ciebie jest zbrodniczy proceder,a dla innych nie. Kościół o aborcji co raz zmienia swoje zdanie .Zapoznaj się co o aborcji pisał kiedyś doktor kościoła św.Augstyn.Jeżeli jesteśmy państwem świeckim,rzekomo,to dlaczego kościelne doktryny mają obowiązywać wszystkich ?Grzecznie to sobie rozmawiaj z takimi jak ty,od inaczej myślących się odczep.

Jan
Jan
10 miesięcy temu
Reply to  Kazik

Św. Augustyn NIGDY nie popierał mordowania dzieci , to kolejne lewackie kłamstwo , tak jak Kościół nigdy nie zmienił nauczania w tej kwestii. https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/wybierajmy_zycie/dawniej-abor.html ;

Kazik
Kazik
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Kiedyś wielki polski filozof prof.T.Kotarbiński powiedział : ” Nie wierzę,żeby wiejski proboszcz wiedział coś o Bogu”Dedykuję tę wypowiedź tobie,Nikt nie ma tyle czasu,aby zapoznać się piśmiennictwem na ten temat.Może wierzyć,lub nie.Ty należysz do tych co wierzą.Tylko tyle,ale ,że nie rozumiesz o czym piszę to już całkiem inny temat.

Miejscowy
Miejscowy
10 miesięcy temu

Cała kultura lewaków.

bd
bd
10 miesięcy temu
Reply to  Miejscowy

Jak wywalą kurdupla,to nawet kot nie bedzie po nim plakał.Tak,tak prawacka hołoto.Wy o kulturze ? Puknijcie się w te kapuściane łby,bez żadnego trybu !

Miejscowy
Miejscowy
10 miesięcy temu
Reply to  bd

Heh miło, że potwierdzasz lewacka kulturę. Potrafisz napisać jedno zdanie z sensem bez obrażania? Odpowiedź znam więc szkoda twojego wysiłku.

bd
bd
10 miesięcy temu
Reply to  Miejscowy

@Miejscowy,szkoda,że lewica nauczył cię czytać i pisać,bo myśleć już nauczyć cię nie mogła.Tego jak pisał A.Mickiewicz człowiek nauczyć się musi sam

Miejscowy
Miejscowy
10 miesięcy temu
Reply to  bd

Polska była wolna od komuchów jak zaczynałem naukę więc nie trafiłeś. Druga sprawa to to, że te pętaki czerwone do teraz siedzą ustawieni.

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  Miejscowy

Po pierwsze i po ostatnie – rób se synku co chcesz i odpierd…. się od innych. Prosta zasada i wyrażam głębokie przekonanie że zrozumiesz.

bd
bd
10 miesięcy temu
Reply to  Miejscowy

Prawactwo miało wtedy kulturę,jak do butów zamiast onuc wkładało sobie tygodnik KULTURA.Do tego czasopismo było wam tylko potrzebne.

Miejscowy
Miejscowy
10 miesięcy temu
Reply to  bd

Masz duży problem z głową.

bd
bd
10 miesięcy temu

Kurdupel stanął tam gdzie stało kiedyś ZOMO,aktualnie schował się w willi premiera na ul.Parkowej.Historia zatoczyła koło,tylko jak zawsze,teraz jest farsą.

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  bd

Kurdupel wzniecił pożar w POLSCE, a banda jego pomocników – łajdaków go roznieca.

z boku
z boku
10 miesięcy temu
ono
ono
10 miesięcy temu

Obudźcie się nareszcie,przecież ten gnom paranoik do końca zwariował.

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  ono

Coraz więcej ludzi mówi że to wysłannik PUTINA.

Lopez de Mango
Lopez de Mango
10 miesięcy temu

Do tej pory wszystkie możliwe ustępstwa wobec lewicy przebiegały zawsze tak samo. Prawica się cofała, albo przesuwała w lewo, a Lewica radykalizowała. Być może teraz ten trend się zmieni.

ono
ono
10 miesięcy temu
Reply to  Lopez de Mango

Prawactwo już caput.Młodzież nareszcie to rozumie.

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu

Brawo. Popieram. Kobiety walczcie do skutku. “BEZ ŻADNEGO TRYBU”

Rudy Rydz
Rudy Rydz
10 miesięcy temu

Rozumiem, że atmosfera na proteście była i jest podniosła. Czy już lewicowi aktywiści rozdawali prezerwatywy?

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  Rudy Rydz

Człowieku zajmij się sobą i daj żyć innym. Nie dyktuj innym co mają robić. Nie tędy droga.

Rudy Rydz
Rudy Rydz
10 miesięcy temu
Reply to  Jurek

Zacofany pisiorze jeszcze nie wiesz jak robi się podniosłą atmosferę?

miriofiori
miriofiori
10 miesięcy temu

Dobrze, że są czytelne zdjęcia. Wszyscy, którzy wzięli udział w tej manifestacji, powinni zostać pozbawieni opieki lekarskiej. W razie zachorowania na COVID19 niech się leczą na własną rękę

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  miriofiori

No dobrze piszesz a proponuje rozpocznij od Kaczora i Mateuszka-Pinokia

bd
bd
10 miesięcy temu
Reply to  miriofiori

Razem z gnomem.

Chop z wonsem
Chop z wonsem
10 miesięcy temu
Reply to  miriofiori

I grzecznie ukłoń się niewolniku rządowi i na wezwanie premiera oddaj mu swoje pieniądze

Tak właśnie jest
Tak właśnie jest
10 miesięcy temu
Reply to  miriofiori

Na szczęście dopóki odprowadzają za siebie składki zdrowotne mają święte i niezbywalne prawo do tego by korzystać z ogólnodostępnej państwowej opieki zdrowotnej, bo miesiąc w miesiąc po prostu za nią płacą.

Olaf
Olaf
10 miesięcy temu

W środku pandemii. Bez maseczek, bez dystansu, bez obostrzeń, wbrew zakazowi zgromadzeń. Kronika tym razem nie informuje: Ile mandatów i wniosków do Sądu ? Nie bije na alarm w sprawie antycovidowców-aborcjonistów ?

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu
Reply to  Olaf

Widzę że pisowska zgraja się tutaj zebrała. A gdzie byliście przez ostatnie 6 miesięcy. Żenada

Ella
Ella
10 miesięcy temu
Reply to  Olaf

Dlaczego kościół katolicki jest poza prawem? Dlaczego w kościołach może gromadzić się więcej niż 5 osób? Przecież mamy pandemię. Dlaczego tam nie wystawia się mandatów? Nie ma obstawy policji z pałkami i gazem? Dlaczego księża katoliccy nie noszą maseczek?

Chop z wonsem
Chop z wonsem
10 miesięcy temu
Reply to  Olaf

W środku pseudo pandemi wystraszonym boroczku

Józef K.
Józef K.
10 miesięcy temu
Reply to  Olaf

Bo widzisz tłumoku ,[email protected] młodych jest tak wielki,że potrafią protestować nawet igrając z życiem w czasach zarazy.Inni młodzi robili to samo 40 lat temu ,bo chcieli wolności.Ci modzi również jej pragną,bo widzą ,że nawiedzony paranoik chce ją im odebrać.Dlatego już nic i nikt ich od tego nie powstrzyma.