Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Wystawa w Kozach: Miła dla oka i do refleksji

Fot. Dorota Małysz

W piątkowy wieczór w Galerii Pałacu Czeczów w Kozach odbył się wernisaż wystawy “Papierowa wyobraźnia”. Jej autorem jest Jacek Kućka, miejscowy artysta-samouk.

O swoich pracach i sposobie pracy mówi tak: “Inspiruje mnie technika kolażu analogowego. Wycinając, sklejając, łącząc w ciekawy sposób różne elementy. Prace plastyczne staram się wykonywać w jak największym stopniu ręcznie, nie lubię posiłkować się programami graficznymi. Jestem zdania, że im więcej elementów składa się na daną pracę, tym jest ona ciekawsza. Staram się tworzyć prace miłe dla oka, ale również skłaniające do refleksji. Swoją sztukę mogę podsumować słowami, że mniej znaczy więcej, choć więcej to też czasami mniej”.

Kućka debiutował w Galerii Pałacu Czeczów sześć lat temu. Wtedy eksperymentował z fotografią i jej formą. W międzyczasie – jak opowiada – udoskonalał swój warsztat, uczestniczył w kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych, szukał własnego sposobu na wyrażanie się poprzez sztukę. I wygląda na to, można stwierdzić,  oglądając “Papierową wyobraźnię”, że mu się udało.

Wystawę można oglądać do 30 listopada w Galerii Pałacu Czeczów w Kozach.

 

 

 

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments