Cieszyn Na sygnale

Kończyce Wielkie: Dostał aż czterokrotny zakaz prowadzenia. Mimo to wsiadł za kółko auta i to jeszcze z narkotykami!

Fot. Michał Cichy

Wsiadł za kółko auta mimo czterokrotnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. To jednak nie wszystko. W pojeździe znajdowało się blisko 80 porcji różnych narkotyków…  Sprawca został zatrzymany.

W  miniony wtorek dzielnicowy z Zebrzydowic, wspólnie z policjantem z zespołu patrolowego, prowadzili działania związane z akcją „Trzeźwy powiat”. Przed 20.00 w Kończycach Wielkich na ulicy Cieszyńskiej zatrzymali oni do kontroli kierującego audi. – Już sam początek kontroli wskazywał na kłopoty 42-latka z prawem. Z wnętrza samochodu wyczuwalna była charakterystyczna woń narkotyków. Policjanci nie mylili się co do swoich podejrzeń związanych z zabronionymi substancjami, które mogły być ukryte w samochodzie – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Podczas kontroli pojazdu znaleźli 70 porcji narkotyku znanego pod nazwą Alfa PiHP oraz kilka działek marihuany. Kierujący audi został zatrzymany nie tylko w związku z transportowanymi narkotykami. 42-latek popełnił również przestępstwo niestosowania się do czterech wyroków sądowych, które zakazywały mu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego pomimo sądowego zakazu, za które odpowie przed sądem. Na poczet przyszłej kary zatrzymano mu blisko 3500 złotych, które posiadał przy sobie. Teraz grozi mu  nawet do 5 lat więzienia.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
8 miesięcy temu

Grozi mu popiatnywyrok 5 lat wiezienia.