Wydarzenia Wadowice

Konfederacja żąda komisji śledczej

Wadowicki Klub Konfederacji poinformował, że podejmowane są starania, aby powołać komisję sejmową wyjaśniającą okoliczności śmierci Andrzeja Leppera.

Andrzej Lepper (1954 – 2011) to polski polityk, założyciel i pierwszy przewodniczący partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej i Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona”, został znaleziony martwy 5 sierpnia 2011 r. w swoim biurze w Warszawie.

– Do dzisiaj wiele aspektów tej śmierci budzi wątpliwości – twierdzi Patryk Burzej z wadowickiego Klubu Konfederacji. – Są to m.in. brak odcisków palców Andrzeja Leppera na krześle, które miało rzekomo pomóc do popełnienia samobójstwa i ślady par butów niezidentyfikowanych osób w pomieszczeniu. To oraz wiele innych rzeczy świadczy że ktoś mógł pomóc świętej pamięci Andrzejowi Lepperowi w rozstaniu się z tym światem – twierdzi Burzej.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej (10 sierpnia) poinformowano o rozpoczęciu zbiórki wśród posłów podpisów w sprawie powołania sejmowej komisji śledczej mającej na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności śmierci Andrzeja Leppera. Po śmierci polityka pojawiło się bowiem wiele teorii zaprzeczających ustaleniom śledztwa, że było to samobójstwo. Decyzja o ewentualnym powołaniu komisji należy do parlamentarzystów, stąd Konfederacja zwołała konferencję pod biurem posła PiS Filipa Kaczyńskiego.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
1 rok temu

jedyna normalna partia

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA:
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA:
1 rok temu

Nasze KołoKonederatówOlszówki powołuje komisję ds wyjaśnienia czy to na pewno Napoleon spod trójki strzelał, jak sam twierdzi, w 64′ do J.F.Kenediego.
Zebranie komisji dzis po północy w składzie bielizny pościelowej.
ps. Ciebie, Hermenegildo tez to dotyczy, Twoja nieobecność przy wyjaśnianiu rozpylenia mgły przed AntonowemPierwszym została odnotowana w kajecie portiera.

podszywacz
podszywacz
1 rok temu

Hermenegildzie proszę podstawić lektykę na przyszły raz.

słuszność
słuszność
1 rok temu

mogą sobie żądać działacze lokalni, wśród parlamentarzystów jest decyzja i posłowie Konfederacji mają przekonać innych do większości. A czy przekonają? – wątpliwe.

czekaj tatka latka
czekaj tatka latka
1 rok temu

rychło w czas, to nie pod biurem tego posła Kaczyńskiego trzeba się zabrać