Wydarzenia Cieszyn

Wisła znów bez budżetu obywatelskiego. Pozostaje inna możliwość zgłaszania propozycji

Fot. Michał Cichy

Przyszły rok będzie kolejnym, w którym wiślanie nie będą mieli możliwości oddawania głosów w ramach budżetu partycypacyjnego, bo władze miasta zawiesiły tę edycję. Jakie były powody takiego kroku?

Idea budżetu obywatelskiego funkcjonowała w Wiśle tylko przez trzy lata. Po raz ostatni w roku 2018. Z roku na rok projektów zgłaszano coraz mniej, a i zainteresowanie samym głosowaniem wśród mieszkańców malało. Potem nastały lata pandemii, w których z tego przedsięwzięcia samorządowcy z Wisły się wycofali. Nie będzie też budżetu partycypacyjnego na rok 2023, a powody takiej decyzji tłumaczy nam Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu UM w Wiśle:

– W tym roku, głównie ze względu na prognozowane możliwości budżetowe gminy, będące pochodną spodziewanych negatywnych skutków ekonomicznych w związku z kryzysem energetycznym i zagrożeniem stagflacyjnym, edycja budżetu obywatelskiego na rok 2023 została zawieszona. Niezmiennie jednak mieszkańcy mają możliwość składania wniosków z propozycjami zadań przewidzianych do realizacji w roku 2023 w ramach tworzonego budżetu na przyszły rok. Wnioski wraz z uzasadnieniem należy składać do 21 września br., przy czym złożenie wniosku nie gwarantuje automatycznego uwzględnienia zadania w projekcie budżetu. Następnie propozycje są analizowane pod kątem potrzeb i możliwości budżetowych i niektóre z nich trafiają do realizacji – mówi Papierzyński.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
z fusów
z fusów
1 rok temu

Miasto będzie bogatsze w przyszłym roku? Na pewno? Nie będzie już negatywnych skutków kryzysu energetycznego i stagflacji?