Wydarzenia Cieszyn

Konferencja pszczelarska

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się powiatowa konferencja, poświęcona problematyce pszczelarstwa w powiecie cieszyńskim.

Mowa była o bieżących problemach dotykających pszczelarzy, którzy posiadają swoje pasieki na terenie powiatu cieszyńskiego. Wskazano na zagrożenia w degradacji środowiska naturalnego, niekorzystny wpływ stosowania środków ochrony roślin. Mówiono też o chorobach pszczół. Prelekcje przedstawili Andrzej Walewski, Jan Krzok, Wiesław Londzin, Barbara Wójcik i Mieczysław Puzoń. Nie zabrakło degustacji pszczelich produktów. 

Starostwo Powiatowe konferencję przygotowało we współpracy ze Śląskim Związkiem Pszczelarzy w Katowicach, Beskidzkim Związkiem Pszczelarzy „Bartnik” w Bielsku-Białej, Związkiem Pszczelarzy w Wiśle, Kołem Pszczelarzy w Strumieniu, ProBiotics Polska, Podbeskidzkim Centrum Mikroorganizmów w Kaniowie, Stowarzyszeniem Ekologicznym „Eko-Życie” w Chybiu oraz przy udziale pszczelarzy prowadzących rodzinne pasieki na terenie powiatu cieszyńskiego.

Autorem zdjęć jest Krzysztof Marciniuk.

 

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments