Wydarzenia Żywiec

Koniec dramatu w Ad-Finem. Ewakuowano chorych, nowi opiekunowie – ZDJĘCIA

Fot: Kuba Jarosz, n/z: ewakuacja chorych

To koniec trwającego kilkanaście dni dramatu pensjonariuszy i ich opiekunów w ośrodku pomocy długoterminowej Ad-Finem w Czernichowie. Służby wojewody śląskiego zdecydowały się wreszcie na ewakuację zakażonych osób, jednocześnie organizując dla tych, którzy pozostaną w ośrodku nowy personel medyczny i opiekunów.

Minionej nocy i dzisiaj trwał, a raczej wciąż trwa, wywóz z ośrodka osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa Sars-Cov-2. Byliśmy na miejscu. Ostatecznie do ewakuacji zakwalifikowano 54 osoby, jak powiedziała nam Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego. W ciągu nocy i do południa przewożono też z ośrodka do izolatorium tych wszystkich, których wyniki testów okazały się ujemne i mogli oni opuścić ośrodek.

– Łącznie z nową kadrą i pensjonariuszami, po przeprowadzeniu całej akcji, w ośrodku powinno pozostać 160 osób, oczywiście tych, którzy maja wyniki ujemne na obecność Sars-Cov-2 – oświadczyła nam rzeczniczka.

Pan Piotrek, jeden z bohaterów ośrodka transportuje jedzenie dla pacjentów

Po skończeniu ewakuacji do ośrodka mają wejść najprawdopodobniej specjaliści z Wojsk Ochrony Terytorialnej celem odkażenia całego obiektu.

Tymczasem na miejsce dojechała już część nowego personelu.

– Jest to siedmiu ratowników górskich z lekarzem GOPR, pięciu duchownych z krakowskiego zakonu, dwie pielęgniarki z nakazu pracy wydanego przez wojewodę, strażak z Cieszyna, drugi lekarz z wydziału zdrowia urzędu wojewódzkiego, a od poniedziałku dwie, albo trzy pielęgniarki, które zapewnił starosta żywiecki – wylicza Kucharzewska, podkreślając, że mimo próśb – jak twierdzi – do ośrodka nie chciał powrócić nikt z kadry zatrudnionej tam jeszcze przed wybuchem pandemii.

Tyle suche fakty, które nie oddadzą dramatyzmu narastającego w ośrodku niczym wrzód już od kilkunastu dni. Pozostaje bowiem najważniejsze pytanie – dlaczego z przeprowadzeniem akcji ewakuacji i oddzielenia chorych od zdrowych czekano aż tak długo? Można było to zrobić już po wykonaniu pierwszych wymazów przed prawie trzema tygodniami. Alina Kucharzewska twierdzi, że służby wojewody nie były informowane o tym, jak źle się dzieje w Ad-Finem.

Kolejka karetek po chorych

– Przekazywaliśmy pomoc, na miejscu byli ratownicy ze Zintegrowanej Służby Ratowniczej, nie było sygnałów, że jest tak źle – wyjaśnia rzeczniczka.

Być może. Ale faktem też jest, że beskidzka.24 informowała już wiele dni temu jednego z wicewojewodów śląskich, że w ośrodku dzieje się dramat. Wojewódzki VIP odpisał nam wówczas enigmatycznie, że informacji udziela rzecznik prasowy. Wystarczyło też czytać gazety, względnie wysłać na miejsce obserwatora. Można też zadać sobie pytanie – gdzie wcześniej był sanepid, i dlaczego dopiero minionej nocy zdecydował się on na wejście do ośrodka, gdzie, nawiasem mówiąc, sprawdzał przy okazji stan czystości w ośrodku… Cóż. Polowanie na czarownice dopiero się odbędzie. Teraz wciąż jeszcze trwa walka z koronawirusem. Przed ośrodkiem spotkaliśmy na przykład mieszkankę Andrychowa, panią Danutę, która od kilku godzin oczekiwała na decyzję o tym, czy może odebrać swojego brata, który ma wynik ujemny.

– Chcę go zabrać stąd, chociaż nie uważam, by ośrodek źle funkcjonował wcześniej, nikt przecież nie mógł przewidzieć tego, co się stało – tłumaczyła nam andrychowianka. – A już gadanie o tym, że skoro to jest prywatny ośrodek, to powinien radzić sobie sam uważam za zwykły skandal. Tu chodzi przecież o ludzi w środku!

Pani Danuta z Andrychowa chce wiedzieć, kiedy będzie mogła zabrać z ośrodka brata

Ad-Finem, jak wiadomo, wywołał wielkie emocje wśród mieszkańców Czernichowa. Jeden z nich, czujnie obserwujący dzisiaj to, co działo się w ostatnich godzinach w ośrodku, stwierdził wprost:

– Nie lubimy tu takich chytrych ludzi, jak ta właścicielka. To dlatego ludzie nie byli tacy chętni do pomocy. Szkoda gadać o tym…

Pierwszy akt dramatu więc, już za nami. Teraz przyjdzie czekać na ustalenia prokuratury, która – przypomnijmy – już od kilkunastu dni przygląda się temu, co działo się w Ad-Finem.

współpraca: Katarzyna Górna-Oremus

Foto: Kuba Jarosz

 

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
91 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grazyna
Grazyna
8 miesięcy temu

Nasz ojciec przebywał w ośrodku do wczoraj, dwa razy miał ujemny wynik. Wczoraj jak załatwiliśmy mu miejsce w szpitalu Wojewódzkim , zrobiliśmy trzeci test, okazało się, że jest dodatni. Na pewno w ośrodku jest wielu jeszcze zarażonych i nic się nie skończyło. Jeżeli chodzi o informacje o pensjonariuszach to jest granda że nikt rodzina niczego nie wyjaśnia. Dyrektorka tego ośrodka jest niekompetentna. Gdybyśmy z bratem ojca nie zabrali wczoraj to nie wiem co by bylo dalej. Teraz jest w szpitalu jednoimiennym. Żal mi tych osób tam przebywających i żal mi rodzin, które niczego o bliskich nie mogą się dowiedzieć.

Grazyna
Grazyna
8 miesięcy temu

Grazyna

Jagna
Jagna
8 miesięcy temu

Sanepid twierdzi że nie ma tam już zakażonych myślą że jak powywozili dodatnich to sprawa załatwiona ilu tam jeszcze wyjdzie dodatnich to Bóg jeden wie a ilu jest bezobjawowych . Takich miejsc wirus tak szybko nie opuszcza

Jery
Jery
8 miesięcy temu
Reply to  Jagna

Zrobia kolejne wymazy to sie okaze, bardzo mozliwe ze wsrod tych co tam zostali pojawia sie nowi dodatni.Ale latwiej bedzie to ogarnac na 80-90 chorych niz na 170.

Zmartwiona
Zmartwiona
8 miesięcy temu
Reply to  Jagna

Dokladnie.
I teraz mamy juz kolejnych kowidiwcow a nastepni czekaja juz w kolejce.
Nie trzeba do tego byc wirologiem.

Zmartwiona
Zmartwiona
8 miesięcy temu

Ewakuacja zakonczona a dramat trwa nadal.
Dyrakcja jak klamala, tak klamie nadal.
Wciaz nie ma mozliwosci kontaktu z chorymi i bliskim nie sa udzielane zadne informacje.

ratatuj
ratatuj
8 miesięcy temu

W dalszym ciągu nie widzę info o aresztowaniach… Muszę zadzwonić do szefa że po majówce jednak nie przyjde do pracy. Akurat się granice otwierają. Przykro mi ale polska to jest TOTALITARNY REŻIM! Ludzie za złamanie kwarantanny lądowali na sankach => tu jest stworzenie zagrożenia dla wielu ludzi i nic? CHYBA SOBIE JAJA ROBICIE!!!!

Olo
Olo
8 miesięcy temu
Reply to  ratatuj

Ratatuj cztając twoje wpisy poczułem się jak w totalitarnym reżimowe głębokiego PRL-u.

Olek
Olek
8 miesięcy temu
Reply to  ratatuj

Skończy chłopie jedno i to samo pisac

Marta
Marta
8 miesięcy temu

Infantylizm i brak elementarnego profesjonalizmu tego pseudo artykułu poraża. Autorka nie ma elementarnego pojęcia o procedurach. Prowincjonalne dziennikarstwo i totalna dezinformacja. Niestety to standard w wykonaniu “beskidzkiej 24”.

Rudy Lis
Rudy Lis
8 miesięcy temu
Reply to  Marta

Marta a ty co? Od wojeowdy jesteś? To te wasze pseudoprocedury do tego doprowadziły.

Mania
Mania
8 miesięcy temu
Reply to  Marta

Zazdrosna konkurentów????

Olo
Olo
8 miesięcy temu
Reply to  Marta

Łatwo jest krytykować Marto. Jeśli jesteś taką specjalistką – nic prostszego, zostań dziennikarką i pokaż co potrafisz. Będziemy podziwiać twoje piękne, wyważone artykuły.

ratatuj
ratatuj
8 miesięcy temu

Ok… Wszystko super… A teraz czekamy na info kto ma postawione zarzuty i ile osób zostało tymczasowo aresztowanych! Nie wyobrażam sobie płacenia jakichkolwiek podatków w tym “państwie”.

leo
leo
8 miesięcy temu

Dobrze że włączył się TVN,ale ja przeczytałam wcześniej artykuły w Żywieckiej Kronice Beskidzkiej i bielskiej KB i to bardzo rzetelne. A beskidzka24 oddała też głos właścicielce i dyrektorce,bo przecież zanim coś osądzę,to trzeba wysłuchać wszystkich stron

Piel
Piel
8 miesięcy temu

Wielki szacunek dla personelu medycznego mimo wszystko wytrwali do końca Pozdrawiam Was serdecznie i życzę zdrowia

Piel
Piel
8 miesięcy temu

Ea

Nie wiem
Nie wiem
8 miesięcy temu

A ja do tej pory nie wiem, co się dzieje z moją krewną pensjonariuszką tego ośrodka. Udało mi się dodzwonić kilka razy na podaną infolinię i za każdym razem pani odpowiadała mi, że nic nie wie. Co na to dyrekcja tego ośrodka? Jak może tak traktować rodziny?

Olo
Olo
8 miesięcy temu
Reply to  Nie wiem

W nowym artykule napisano, że trzeba dzwonić do pogotowia w Bielsku-B. I podać PESEL pacjenta.

Olo
Olo
8 miesięcy temu

Czytając posty mieszkańców pod wszystkimi artykułami na temat tego czernichowskiego ośrodka stwierdzam, że nigdy, przenigdy nie chcę być mieszkańcem CZERNICHOWA! Trudno byłoby żyć wśród tak nieżyczliwych ludzi.
Natomiast panom RATOWNIKOM I OBSŁUDZE OŚRODKA, KTÓRZY MIMO PRACY PONAD SIŁY WYTRWALI TAM DO KOŃCA SKŁADAM MOJE SKROMNE PODZIĘKOWANIA. DZIĘKI, DZIĘKI, DZIĘKI, STOKROTNE DZIĘKI – JESTEŚCIE WIELCY!!!!!!!!

Barbara
Barbara
8 miesięcy temu
Reply to  Olo

A może mieszkańcy Czernichowa tam pracowali ?? I dlatego tak piszą,????

Ajax
Ajax
8 miesięcy temu
Reply to  Olo

I kto to pisze????? Łatwo się domyśleć !!!

Jadzia
Jadzia
8 miesięcy temu
Reply to  Olo

A wszystkie posty ktore pisze osoba w obronie to tylko próba odwracania kota ogonem!! Jak masz czas siedzieć i pisac to odpowiedz na pytania ludzi co martwia się co z ich bliskimi!! Wiemy oczywiście kto to pisze !!! Napewno nie zajęci pacjentami pracownicy!! Jeden i ten sam obrażający wymagający od innych styl zycia!!!

Gazda
Gazda
8 miesięcy temu
Reply to  Olo

Olo poczytaj posty swoich mieszkańców lub sąsiadów w necie!! Zobaczymy co usłyszysz???I wyprowadź się na Księżyc!!!

Olo
Olo
8 miesięcy temu
Reply to  Gazda

Posty pod moim wpisem tylko utwierdzają mnie w tym co napisałem w powyższym moim wpisie.
PANDEMIA I CIERPIENIA LUDZI NIE NAUCZYŁO ICH POKORY. A SZKODA.
JESZCZ RAZ PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH LUDZI NA ŚWIECIE, KTÓRZY WALCZĄ Z PANDEMIĄ!!!!!!!!!
JESTEŚCIE WIELCY!!!!!!!

Adam
Adam
8 miesięcy temu
Reply to  Olo

tacy są górale z zapadłych wiosek, zawistni, chytrzy, nieżyczliwi.

Janek
Janek
8 miesięcy temu
Reply to  Adam

Adam aleś Ty glup…sam sobie dokończ!!!

Edi
Edi
8 miesięcy temu

A to wszystko wina Tuska

Old
Old
8 miesięcy temu

Nikt na świecie nie zasługuje na taka starość!

Pani
Pani
8 miesięcy temu

Co to za człowiek co opuszczającym ratownikom ZSR po dwóch tygodniach horroru robi zdjęcia i robi wyrzuty ze opuszczaja ośrodek!!! Jak można!!! Panowie i panie ZSR gratulacje za pomoc wytrwałość !! Jesteście wielcy!!! Dzięki TVN ze to pokazaliście!!! Tez pomogliście tym pacjentom!!!

Anique
Anique
8 miesięcy temu
Reply to  Pani

taaa zwlaszcza tvn wam pomoze 🙂

Boni
Boni
8 miesięcy temu
Reply to  Anique

Pomoc nie wiem czy pomoże ale jako jedyna stacja pokazał dramat!! Zreszta to nie TVN jest od pomagania!!!

adam
adam
8 miesięcy temu
Reply to  Anique

No TVP na pewno nie, bo tam tylko sielankowy obraz Polski przedstawiają: nic się nie dzieje, radzimy sobie świetnie, lekarzy i pielęgniarek nie brakuje, inne kraje nam zazdroszczą – nawet do Włoch i Stanów lecą pomagać, bo u nas nie ma takiej potrzeby … to jest przekaz TVP

Olo
Olo
8 miesięcy temu
Reply to  adam

Dostali na to 2 mld zł i obiecane przez następne 4 lata też po 2 mld zł.

Bruce
Bruce
8 miesięcy temu
Reply to  Pani

Droga Pani, czy pani myśli ze ci ratownicy to organizacja non profit? Jeśli tak to jest pani w dużym błędzie.

Grześ
Grześ
8 miesięcy temu
Reply to  Bruce

Dokładnie, szacunek dla Nich ale pro bono w ośrodku nie pracowali…

Ewa
Ewa
8 miesięcy temu
Reply to  Grześ

No tak pro bono (??? A dyrekcja i właścicielka zrobiły dla pacjentów coś probono

Olo
Olo
8 miesięcy temu
Reply to  Grześ

A ty pracowałbyś za friko?

Ajax
Ajax
8 miesięcy temu
Reply to  Bruce

A nie ważne za co pracowali!!! Za żadne pieniądze bym tam nie poszedł!!! Szacunek i cześć ratownikom ZSR!!!

Ewa
Ewa
8 miesięcy temu
Reply to  Bruce

Ale dlaczego miała by pomagać za darmo????

Rudy Lis
Rudy Lis
8 miesięcy temu
Reply to  Pani

Człowieku weź i się ogarnij z tymi durnymi zarzutami! Czytaj ze zrozumieniem, bo na zdjęciu widać karetkę wywożącą chorych!!! Tak wynika z tekstu!

Anique
Anique
8 miesięcy temu

grubo ponad 4 tys. za osobę, prywatny osrodek a wlascicielka nie zapewnila bezpieczenstwa podopiecznym i czeka jeszcze az rzad, wojsko za nia tej jej bajzel pozamiata? a gdzie wladze tej miejscowosci co wydali zgode za PO? karac wiezieniem i odebrac koncesję! niech placi odszkodowania tym pacjentom! poza tym to nie jest osrodek wylacznie dla Polaków tylko bardziej dla starych Niemców, ciekawe ilu jest tam Polakow, bo po cenach za osobe widac, że mało ktorego Polaka by było na niego stac!!!

Ignacy
Ignacy
8 miesięcy temu
Reply to  Anique

4 tysiące złotych i co z tego?
Przypominam, że jak na razie w Polsce mamy wolny rynek.
W pierwszej kolejności państwo polskie powinno otoczyć opieką ludzi chorych, a następnie ewentualnie wyciągnąć konsekwencje wobec właścicieli. Wnioskuję, że według Ciebie ratowanie “Niemców” nie powinno mieć miejsca?
Na uwagę zasługuje skandaliczne zachowanie Sanepidu, który do wczoraj nie widział problemu i nie poczuwał się do pomocy bezradnym pensjonariuszom.
Wychodzą z Ciebie typowe polskie przywary jak zazdrość, zawiść, brak autorefleksji. Długo by wymieniać, ale można ująć jednym słowem – głupota.

Olo
Olo
8 miesięcy temu
Reply to  Ignacy

Brawo Ignacy.
POPIERAM!!!!!!!!!

Emil
Emil
8 miesięcy temu

Dlaczego na stronie Ad- Finem podaje się wyłącznie ilość zakażonych, brak informacji ile pacjentów zmarło na miejscu, ilu wyekspediowano z tej firmy i dokąd, gdzie zmarli, lub gdzie są leczeni?

Kama
Kama
8 miesięcy temu
Reply to  Emil

Myślę, że tym zajmuje się już prokuratura… Rzeczywiście nigdzie nie pojawia się informacja o liczbie zgonów, to zadziwiające… dlaczego?

Marek
Marek
8 miesięcy temu

Korona minie, zdezynfekują i zaczną od nowa dudki liczyć.

Majka
Majka
8 miesięcy temu
Reply to  Marek

I zapełnia zaklad w 1-2tygodnie bo zapotrzebowanie na tego typu ośrodki jest w naszym kraju ogromne.

Jolka
Jolka
8 miesięcy temu
Reply to  Majka

Z może ta sytuacja otworzy ludziom oczy..a może władze się tym bardziej zainteresują?? I nie pozwolą aby w taki sposób traktować ludzi starszych chorych potrzebujących?!!

Jolka
Jolka
8 miesięcy temu

Nie wiem czy można znaleźć słowa podziękowania dla ludzi pracowników co zostali tam do końca!!! Dziękujemy!!! Jesteście moimi bohaterami!!!

Mirek Kęty
Mirek Kęty
8 miesięcy temu

Ad Finem , czyli “do końca” … właściciel/dyrekcja wzięły to do siebie i do końca się bronią

Wiesław uczestnik kwarantanny w Inter med
Wiesław uczestnik kwarantanny w Inter med
8 miesięcy temu

Podziękowania za 19 dniowy heroiczny bój o pacjentów dla Zeni,Beaty, Asi, Andrzeja,Beaty T, Beaty K ,Mirka, Wojtka, Kasi K, Kasi T, Barbary D, Barbary K ,Andrzeja K, Kuby Z Lucyny P ,Sylwii W, Mariny,Iljii Julii, Piotrka Danuty, Renaty,miło było z Wami pracować

Ola
Ola
8 miesięcy temu

Wspaniale, że istnieją tacy ludzie. Brawa dla Was! Dużo zdrówka i odpoczynku dla wszystkich.

Ona
Ona
8 miesięcy temu

Dzięki ze tam byliście !! Nie zapomnimy o tym co zrobiliście dla tych ludzi!!!

TR
TR
8 miesięcy temu

Brawo Wiesław!!! Chociaż Ty potrafiłeś wyszczególnić bochaterów tego strasznego wydarzenia. Teraz niektórzy z nas mogą bardziej ich docenić. Pamiętajmy w walce z niewidzialnym wrogiem jesteśmy na przegranej pozycji. Więc trudno tu kogokolwiek oceniać za zaistniała sytuację. Teraz to ognisko zakarzenia w Czernichowie a jutro Bóg jeden wie gdzie. A osoby pracujące na codzień w służbie zdrowia mają ciężką fizycznie i psychicznie pracę. Podziwiam Was!!! Ludzie nauczcie się słońcu nas doceniać! RACA PRZY CHORYCH JEST BARDZO CIĘŻKA A POMIMO TO SPRAWIA SWEGO RODZAJU DUCHOWĄ SATYSFAKCJĘ!!! Ale nie kiedy plujecie na nas jadem a my robimy wszystko co w naszej mocy. Nieraz… Czytaj więcej »

A..
A..
8 miesięcy temu

Dziękuję wszystkim, którzy przez tyle dni z wielkim poświęceniem pomagali opiekować się pensjonariuszami w tym ośrodku. Stukrotne dzięki – JESTEŚCIE WIELCY!!!!!
Całkowicie nie rozumiem tego jadu i zawiści, który płynie z niektórych wypowiedzi.

Olo
Olo
8 miesięcy temu

Podziw dla całej grupy, która w tak trudnch warunkach pracowała tam wiele dni, ryzykując własnym zdrowiem.
SERDECZNE DZIĘKI!!!!!!
I jeszcze jedno małe wyjaśnienie.
Nie jestem w jakikolwiek sposób związany z: właścicielami i dyrekcją tego ośrodka, z jakimikolwiek władzami itp.
Jestem normalnym, życzliwym, przeciętnym człowiekiem. Życzę wszystkim zdrowia i wszystkiego najlepszego.

Enigma
Enigma
8 miesięcy temu
Reply to  Olo

widac kim jestes jak obrazasz ludzi a piszesz ze jesteś życzliwy???? może w twoim świecie to jest uzanawane za życzliwość…szkoda tu pisać

Olo
Olo
8 miesięcy temu
Reply to  Enigma

Tak, tak, prawda w oczy kole.

Algida
Algida
8 miesięcy temu

Pozdrowienia dla Wiesinka mojego bohatera i nie tylko od I.z.M

O n a
O n a
8 miesięcy temu

Gdzie dzownic aby dowiedzieć się czegokolwiek o stanie zdrowia bliskiej osoby? Pani na infolinii nie potrafi udzielić żadnych informacji. Poruszacie ten temat bo rodziny się wykończą ta niewiedza !!!

Olo
Olo
8 miesięcy temu
Reply to  O n a

Na pogotowie w Bielsku-B.

RyszardRwieSerce
RyszardRwieSerce
8 miesięcy temu

Malowniczo bylo widac wielka sterte smieci w materiale wyemitowanym w TVN24. To kolejna bomba sanitarna.

Adam
Adam
8 miesięcy temu

Firma co odbierała śmieci z tego zakładu odmówila ich odbioru bo sa “skażone”.Pomimo tego ze byly segregowane tak jak zaleca ministerstwo to odmówili.Z tym jest tez problem jak osoby sa na domowej kwarantannie, sa przypadki w Polsce ze wtedy firmy nie odbieraja smieci pomimo ze maja za to placone bo sa “skażone”.Panstwo w panstwie.

Ona
Ona
8 miesięcy temu
Reply to  Adam

Do p.Adama!! Proszę przeczytać wytyczne sanepidu odnośnie segregacji śmieci w miejscach kwarantanny!!! A nie pisac głupot lepiej czas poświecić na lekturę!!!

Adam
Adam
8 miesięcy temu
Reply to  Ona

Wczoraj był tam sanepid, wiec pewnie to sprawdzil, bedzie raport to zobaczymy.

Anique
Anique
8 miesięcy temu
Reply to  Adam

a to nie za Tuska sprywatyzowano cały sektor smieciowy, tak jak wiekszosc domow opieki, albo powstaly prywatne za taka cene ze Polakow nie stac, tak jak ten wyzej?

Nie wiem
Nie wiem
8 miesięcy temu

Przez cały ten tydzień dzwonię do tego ośrodka i nie mogę się nic dowiedzieć o stanie zdrowia bliskiej mi osoby, która przebywa w tym ośrodku. A może już w nim nie przebywa, tego nie wiem. Co mam robić? Jestem zaniepokojona, gdzie obecnie przebywa moja krewna i jak się czuje. Czy to jest normalne?

Antek
Antek
8 miesięcy temu
Reply to  Nie wiem

I to jest prawda!!! Dlaczego o tym nie piszecie w artykule!!

córka
córka
8 miesięcy temu
Reply to  Nie wiem

ja też nie wiem co z moją mamą, jedynie wiem, że miała wynik ujemny, nikt nie przejmuje się rodzinami, żadnej informacji, telefon, który był podany jako infolinia dla rodzin nie działa, nic nie wiemy!

Kama
Kama
8 miesięcy temu
Reply to  córka

To prawda, nikt nie informuje rodzin, nawet o pogorszeniu stanu zdrowia… Nikt nie odbiera telefonów, a jeśli już to jest to ktoś, kto nic nie wie…

Anique
Anique
8 miesięcy temu
Reply to  córka

Ale ogromna kasiore potrafili brac!

Wiolinek5
Wiolinek5
8 miesięcy temu

Nareszcie wykończeni fizycznie i psychicznie opiekunowie wrócą do rodzin .Brawa dla nich !!!!brawa dla Piotra .

Oooo ola ola
Oooo ola ola
8 miesięcy temu
Reply to  Wiolinek5

Nawet pracownicy nie chcą tam wracać….. Nie ma co wspaniała Oleńka…

Amator
Amator
8 miesięcy temu

Wielkie emocje to wywołał Wasz artykuł!!!

Olek
Olek
8 miesięcy temu

Nie udzielają żadnych informacji o podopiecznych. Kpina !!

Tomi
Tomi
8 miesięcy temu

Wygląda na to, że pacjent byli tam postrzegany przez właścicieli nie jako człowiek, ale jako kokos.

Anique
Anique
8 miesięcy temu
Reply to  Tomi

jak bankomat raczej

Andrzej z Dudowa
Andrzej z Dudowa
8 miesięcy temu

Uwaga! Artykuł zawiera lokowanie produktu: Ośrodek Ad-Finem w Czernichowie.

Krystian
Krystian
8 miesięcy temu

Sanepid w Żywcu do pilnej reorganizacji, czas na młodą kadrę!
Zadufane w sobie, pracujące emerytki nie nadają się w takich, kryzysowych sytuacjach.
Mieszkańcy Czernichowa proszą o pilną kontrolę tej instytucji, która jest nieudolna od
samego początku wykrycia ogniska koronawirusa w tym obiekcie.
Mamy nadzieję, że prokuratura wyciągnie konsekwencje wobec odpowiedzialnych
za taką opieszałość w działaniu.

Olo
Olo
8 miesięcy temu
Reply to  Krystian

Przecież szefowa żywieckiego sanepidu jest już zdymisjonowam. Gdyby nawet spotkało to wszystkich pracowników, to w dobie pandemii nie znajdą chętnych do pracy.

Jolka
Jolka
8 miesięcy temu

Jednostronny artykuł!!! Adwokaci

Korek
Korek
8 miesięcy temu
Reply to  Jolka

Wina w tej sytuacji lezy po obu stronach, i po stronie osob zarzadzajacych osrodkiem (w tym wypadku wyjasnienia do jakich zaniedban doszlo ma ustalic prokuratura) i po stronie wladz lokalnych (mowa o starostwie i gminie ktore zajely sie podawaniem sprawy do prokuratury i wystepami w mediach przeciwko wlascicielom osrodka zamiast podjac konkretne kroki zwiazane z pomoca).To nie jest tak ze WINNI sa tylko zarzadzaajcy placowka, albo ze WINNY jest tylko powiat i gmina i wojewoda.Po drugie trzeba bedzie wysluchac wsyzstkich stron w tej sprawie.Na osądzanie o wiele za wczesnie.

Mieszkanka
Mieszkanka
8 miesięcy temu

Panie redaktorze nie wiem kto jest pana informatorem ale jak pan może artykuł opierać o plotki !!

Piotrek P.
Piotrek P.
8 miesięcy temu

“Ad-Finem, jak wiadomo, wywołał wielkie emocje wśród mieszkańców Czernichowa. Jeden z nich, czujnie obserwujący dzisiaj to, co działo się w ostatnich godzinach w ośrodku, stwierdził wprost:
– Nie lubimy tu takich chytrych ludzi, jak ta właścicielka. To dlatego ludzie nie byli tacy chętni do pomocy. Szkoda gadać o tym – nie lubienie innych to jest raczej czernichowska charakterystyka.

Fg
Fg
8 miesięcy temu
Reply to  Piotrek P.

Większość mieszkańców gminy zapewne podpisze się pod stwierdzeniem tego mieszkańca. Nie było to tajemnicą, że właścicielka i dyrektorka to chytre kobity.

Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu
Reply to  Piotrek P.

Zaścianka

Aska
Aska
8 miesięcy temu
Reply to  Piotrek P.

Kobieto zajmij się pacjentami a nie pluj na ludzi co ci po cichu pomagali!!!

Wolnosc
Wolnosc
8 miesięcy temu
Reply to  Piotrek P.

A Beskidzka24 teraz nie blokuje Cie!!! Już można tu pisac!!!

Bartosz
Bartosz
8 miesięcy temu

“Beskidzka 24” też niech się uderzy w piersi bo od początku tego dramatu była cichym adwokat właścicielski Ad-Finem w Czernichowie.

ratatuj
ratatuj
8 miesięcy temu

Elegancko! To teraz czekamy na info kto został tymczasowo aresztowany w związku z tą sytuacją oraz ile tej osobie grozi lat do odsiadki