Wydarzenia Bielsko-Biała

Koniec Pierożka. Znacznie więcej niż upadek kolejnego lokalu

FOT. FB BAR PIEROŻEK

Trudno uwierzyć, że Pierożek będzie działał tylko do końca kwietnia. Przecież chodzi o bar mleczny, który jak żaden inny zapisał się w historii miasta.

Funkcjonuje od ponad 40 lat i niezmiennie cieszy się popularnością wśród bielszczan. Znają go zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy. Wielu twierdzi, że w żadnym innym lokalu w mieście nie ma takich klusek na parze, jak tutaj.

Dlatego trudno uwierzyć w informację, którą jako pierwszy podał wczoraj portal bielsko.biala.pl. Ale to prawda, potwierdzona przez właścicielkę biznesu, która już wypowiedziała umowę najmu lokalu na bielskim Rynku. Powody? Nie ma zdziwienia: inflacja, koszty mediów, spadająca marża…

Liczba i treść komentarzy pod wiadomością o końcu działalności Pierożka potwierdzają, że dla bielszczan i mieszkańców regionu było to wyjątkowe, legendarne miejsce. Okazuje się jednak, że nawet legendy nie mają szans w starciu z brutalną rzeczywistością.

Dziś na Facebooku Pierożka pojawił się wymowny wpis: “Z bólem serca musimy przekazać wam tę wiadomość: w sobotę 30 kwietnia historia Baru Pierożek dobiega końca. Serdecznie dziękujemy wam za to, że zawsze mogliśmy na was liczyć. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za zaufanie, jakim darzycie nas od 47 lat. Nigdy nie zapomnimy ogromnego wsparcia okazanego nam przez was podczas pandemii. To dzięki wam udało nam się przetrwać ten jakże trudny czas. Niestety, otaczająca nas obecnie rzeczywistość gospodarcza okazała się nie do przejścia. Uwierzcie nam, że stawaliśmy na głowie, ale nic niestety nie dało się zrobić. Zamykamy się w sobotę 30 kwietnia. Mamy ogromną nadzieję, że zanim to nastąpi uda nam się was jeszcze chociaż raz ugościć. Jak zawsze włożymy w przygotowanie naszych dań całe serce. Tym razem jednak szczególnie, bo na pożegnanie… Dołożymy wszelkich starań, byście mogli jak najlepiej zapamiętać nasz Bar Pierożek”. Podpisała się pod tym właścicielka, czyli Katarzyna Kwaśny z tatą Waldemarem Grzędą oraz załoga Pierożka.

google_news
24 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bielscok
Bielscok
1 rok temu

Chcieliście tarcz antycovidowe,osłon , to teraz macie ,rząd drukował a co miał innego zrobić i wynikiem tego złotówka gówno warta ,szkoda miejsca bo jadałem tam i zawsze smacznie było ale ludzie to naprawdę nie jest wina PISU to są bardzo ciężkie czasy do prowadzenia biznesu wszędzie!

Aldona
Aldona
1 rok temu

kochamy Unię i jej nowy reżim ! robaki a nie pierożki jeść !

Popierajmy lewicę
Popierajmy lewicę
1 rok temu

Słuszną linię ma nasza władza. Nieubłaganego postępu nie da się zatrzymać. Nasza umiłowana Europosłanka Zielonych Sylwia Spurek chce likwidacji programu „Szklanka mleka” w szkole, a także barów mlecznych „w obecnej formule”.
– Krowy są gwałcone, żeby mogły być zapłodnione, żeby mogły dawać mleko – twierdzi Sylwia Spurek. Tak dalej być nie może.

Bergamotka
Bergamotka
1 rok temu

Tylko piwiarnie przetrwają i o to “im” chodzi.
Tak rzadzą.

Ciekawe
Ciekawe
1 rok temu
Reply to  Bergamotka

Ty dziś już wizytę w piwiarni zaliczyłaś.

Kris
Kris
1 rok temu

Dziwne, jak byłem tam miesiąc temu była długaaaa kolejka i brak miejsc przu stolikach

Imię
Imię
1 rok temu

Jak to jest, że jednym opłaca się i otwierają następną knajpę czy sklep odzieżowy, a inni wiecznie narzekają i szukają wszędzie winnych tylko nie u siebie.

Norek
Norek
1 rok temu
Reply to  Imię

Jaka prowadzisz restauracje? Gdzie mogę przyjść zjeść zobaczyć? Bo widzę że nie masz nic pojęcia zwalszcza o barze mlecznym.

Imię
Imię
1 rok temu
Reply to  Norek

Gdzie widzisz napisane, że prowadzę restaurację? Myślisz, że jakikolwiek biznes otwarty jest raz na zawsze? Jednym się uda, innym nie. Takim jak ty co wiedzą wszystko przeważnie się nie udaje i zawsze mają pod górkę… Czasami trzeba pogodzić się z tą myślą, że trzeba iść do kogoś na etat…

Ireneusz
Ireneusz
1 rok temu

Niestety sami są sobie winni zresztą jak cała ta reszta tych pseudo byznesów bo jak rząd pomaga rodzinom żeby mogły jakoś godnie żyć to zaraz podnoszą ceny bo natakich trzeba ich oskubać a więc niech spadają jak chcą się na siłę dorobić. Spytajcie się tych wszystkich co upadli kogo popierają ją wiem oni idąc za PO niestety więc wcale ich nie żal niech se lezą na nasyp po szczaw i mirabelki

Sławek
Sławek
1 rok temu
Reply to  Ireneusz

Irek, ot kolejny pisowy debilek, włącz myślenie człowieku a potem pisz pierdoły w Internecie.

Ireneusz
Ireneusz
1 rok temu
Reply to  Sławek

Przynajmniej pisowski a nie jak ty pełowski

Irena z BB
Irena z BB
1 rok temu
Reply to  Ireneusz

Debilek pis a ile płacą za gaz energię czynsz śmieci to im zgotował debilku twój pis aby dawał nierobą swoim miliony muszą okraś pracujących Polaków ale ciemnota putin-pis tego nie zakuma tak was wyszkoliła stacja CCCP-tvpis.

Do Bezczelnej Ireny z BB
Do Bezczelnej Ireny z BB
1 rok temu
Reply to  Irena z BB

Irena to ty jesteś ciemnota, PiS zawsze ostrzegał przed Putinem a Donald z Merkel hulali z Putinem i robili giga interesy a poza tym Putin zabił brata Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku więc nikczemnie piszesz oszczerstwa.

oo
oo
1 rok temu

naprawdę? – no to rewelacje, musisz napisać książkę w rozwinięciu

Aaa
Aaa
1 rok temu
Reply to  oo

A tu nie kpij czerwony berecie.

yy
yy
1 rok temu
Reply to  Aaa

na tyle zasługuje zmanipulowana propagandą “wiedza”.

Jan
Jan
1 rok temu

Boli prawda debilki jarka i pedofilii.

Maria 27 lat
Maria 27 lat
1 rok temu

***** *** ciebie i waszego idola putina.

Witam
Witam
1 rok temu
Reply to  Maria 27 lat

Kolejne wcielenie the bila POwskiego…

Norek
Norek
1 rok temu
Reply to  Ireneusz

Irus fan maseczek😂 fan więzienia w domu, przymusu szczepień. Tak Irus co kocha brak wolności typowy chłopak na posyłki pisu czy PO😉😂 nie ma pojęcia o gospodarce a o własnym biznesie nie wspomnę😂

może wiadomo szerzej?
może wiadomo szerzej?
1 rok temu

Smutna rzeczywistość, dołączyli do ilu upadłych działalności w B.B.?

Jan
Jan
1 rok temu

Tak pis niszczy Polaków ich banda ma kasy dość w spółkach popatrz na naszych małego z brodą szwe–a oborową i wiele bandy.

Kolejny Kłamca Pan Jan
Kolejny Kłamca Pan Jan
1 rok temu
Reply to  Jan

Nie kłam panie Janie, bo to przez Putina którego sponsorował Donald z Merkel przez lata i dziś mamy efekt ich współpracy.