Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Sejmik z pieniędzmi na sport i bezpieczeństwo

Fot. Michał Cichy

7 mln 132 tys. 411 zł – taką kwotę w sumie rozdysponowano pomiędzy stowarzyszenia i organizacje sportowe z całego regionu tytułem upowszechniania kultury fizycznej oraz bezpieczeństwa publicznego.

– Kwota ponad 7,1 mln zł przeznaczona na upowszechnianie kultury fizycznej i bezpieczeństwa publicznego zostanie rozdysponowana pomiędzy 71 podmiotów reprezentujących niezwykle szeroki wachlarz właściwie wszystkich dyscyplin sportowych w naszym regionie. Ważne jest też miejsce, gdzie przekazujemy czeki – Stadion Śląski to kolebka regionalnego sportu, obiekt o szczególnym dla nas znaczeniu, na którym przez dekady kibice byli świadkami wydarzeń, które zapisały się złotymi zgłoskami na kartach historii. Przekazane dziś środki to pieniądze zawsze dobrze wydane. Trafiają na szkolenie młodzieży, zakup sprzętu, organizację szkoleń i obozów sportowych. Jestem przekonany, że w jakiejś mierze także dzięki temu wsparciu usłyszymy dużo dobrego o wychowankach klubów i stowarzyszeń sportowych. Trzymamy kciuki za ich przyszłe sukcesy – komentuje marszałek Jakub Chełstowski.

Środki przydzielono w ramach otwartego konkursu. Rozdysponowano je w takich obszarach jak: upowszechnianie kultury fizycznej, sportu akademickiego, szkolenia kadry wojewódzkiej młodzików, udziału w finałach mistrzostw Polski zawodników reprezentujących Województwo Śląskie oraz finałach ogólnopolskich olimpiad młodzieżowych, sporty lotnicze i motorowe oraz bezpieczeństwa publicznego, gdzie pieniądze zostaną przekazane do regionalnych oddziałów Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nie podano jakie organizacje starały się o te środki, jest natomiast informacja, które podmioty otrzymały dotacje. Jak chodzi o nasz region, sytuacja dotyczy następujących podmiotów:

Śląski Okręgowy Związek Łuczniczy w Żywcu – 51 600 zł,

Śląsko Beskidzki Związek Narciarski w Wiśle – 106 000 zł,

Okręgowy Związek Sportów Saneczkowych w Bielsku-Białej – 19 600,

Bielskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej w Bielsku-Białej 1 300 zł,

Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Bielsko-Biała 290 000,00 zł.

Cztery pierwsze pozycje dotyczą upowszechniania kultury fizycznej, ostatnia zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą.

Ogółem lista odbiorców wsparcia zawiera 68 pozycji. Do naszego regionu (kilka powiatów) trafi pięć, na łączną kwotę 468 500 zł.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie byłoby pompy?
nie byłoby pompy?
11 miesięcy temu

A to sejmik musi przydzielać, nie może prezydent, burmistrz…?