Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Koniec remontu w dwóch placówkach oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach

Blisko 3,5 miliona złotych to łączny koszt termomodernizacji dwóch placówek oświatowych na terenie Czechowic-Dziedzic – Szkoły Podstawowej nr 8 i Przedszkola Publicznego nr 8. Większość z tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

W ramach remontu w Szkole Podstawowej nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach, placówka zyskała nowe okna i drzwi. Odbył się tu także m.in. remont i ocieplenie dachu, remont schodów, wykonano termomodernizację, budynku, montaż paneli fotowoltaicznych, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, montaż budek lęgowych dla ptaków. Wartość remontu wyniosła 2 620 944,14 zł, z czego 2 197 911,66 zł pochodzi z dofinansowanie UE.

Drugą placówką, która przeszła remont jest Przedszkole Publiczne nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie także zajęto się oknami i drzwiami oraz dachem. Zadbano też m.in. o podjazd dla wózków inwalidzkich. Wartość remontu wyniosła 740 117,60 zł, z czego 507 863,48 zł to dofinansowanie UE.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawe
ciekawe
10 miesięcy temu

No ale termoizolacje wykonuje się łącznie z modernizacją źródeł ogrzewania, łącznie dopiero daje oszczędności na rachunkach. Jak w tym miejscu jest?

ciekawe
ciekawe
10 miesięcy temu
Reply to  ciekawe

Musiano zaplanować jakie będą oszczędności.