Na sygnale Oświęcim

Kierowca zasnął za kierownicą, życie uratowali mu policjanci

Pierwsza pomoc to podstawa – tego zdania są z pewnością policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku, którzy podczas jednej z interwencji bez wahania przystąpili do udzielenia pomocy rannemu mężczyźnie, ratując mu życie.

W czwartek, 27 kwietnia tuż po godzinie 17 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego przy ul. Oświęcimskiej. W zdarzeniu udział miały wziąć trzy pojazdy – samochód osobowy marki Renault oraz dwa samochody dostawcze. Świadkowie zdarzenia poinformowali także, że jeden z kierowców ciężarówki Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku – starszy sierżant Ivo Kopijasz oraz posterunkowy Piotr Warchoł. Gdy tylko dotarli , przystąpili do udzielania pierwszej pomocy mężczyźnie, który doznał bardzo poważnego urazu ręki. W związku z dużym krwotokiem mundurowi najpierw założyli na jego ramię opaskę uciskową, po czym opatrunek osłonowy. Następnie do udzielania pierwszej pomocy rannemu włączyli się strażacy. 38 – latek z powiatu wadowickiego został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.
Policjanci ustalili także, że powodem, dla którego mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem było najprawdopodobniej zaśnięcie. Mężczyzna zjechał na przeciwległy pas gdzie zderzył się z volkswagenem transporterem, którym kierował mieszkaniec Śląska oraz oplem vivaro, którym kierował mieszkaniec Oświęcimia.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ech...
Ech...
10 miesięcy temu

Chyba nie szybko wsiądzie chłopisko znowu za wolant jeśli w ogóle a skąd byli tamci to naprawdę nie jest ważne. Z kolei policja od tego jest i być ma. Z mojej strony chapeau bas wszystkim którzy pomogli

Ewka
Ewka
10 miesięcy temu

Każdy normalny Polak by tak postąpił no chyba że policjant to musi być sensacja że coś zrobił dla człowieka a to się rzadko zdarza.

T.Jerzy
T.Jerzy
10 miesięcy temu
Reply to  Ewka

Pieprzysz jak potrzaskana