E-edukacja Cieszyn

Konkurs w Wiśle. Królowa polskich rzek jak malowana.

Fot. WCK Wisła

Wiślańskie Centrum Kultury było organizatorem konkursu plastycznego “Jesienna królowa”. Wręczenie nagród mogło odbyć się dopiero w lutym (koronawirus), a laureaci spotkali się w Centrum Edukacji Ekologicznej.

Temat konkursu dotyczył rzeki Wisły, królowej polskich rzek, w jej wielobarwnej, jesiennej odsłonie. Nie tylko jej wód ale także otaczającego ją środowiska, żyjących w jej wodach i okolicach zwierząt i ludzi. Elementem rozwinięcia tematu mogła być też ekologia tj. wpływ rzeki na środowisko, środowiska na rzekę, problem zanieczyszczenia i degradacji środowiska.

Zaprezentowane prace pokazały piękno naszej okolicy ale też niezwykłą pomysłowość i zaangażowanie autorów.

Oto nagrodzeni: przedszkola i klasy “0”: 1. Gabrysia Gomola, 2. Philip Lipowczan i Lena Miriam Ples, 3. Anna Leśniewska i Cosima Strycka,
wyróżnienie – Bartosz Wasyłyk. Klasy I-III: 1. Lena Pączko, 2. Emilia Bujok, 3. Ewa Brodacka. Klasy IV-VIII: 1. Marysia Juroszek, 2. Maciej Wieczorkiewicz i Wiktoria Madzia, 3. Oliwia Cieślar i Wiktoria Malczyk. Szkoły średnie i dorośli: wyróżnienie Monika Śliwka.

Nagrodzone praca są do obejrzenia w Centrum Edukacji Ekologicznej na Jonidle. Placówka czynna jest od wtorku do niedzieli, w godzinach 10.00 – 16.00. Prace prezentowane będą tam do 10 lutego.

 

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments