Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Konsekwencje tego, co wydarzy się na rynku dosięgną wszystkich! WIDEO

Redaktor Marcin Kałuski – w programie Spięcia w studiu Beskidzkiej TV – rozmawia z Marcinem Ślimakiem z biura prawnego MS Signum na temat wyzwań, z jakimi mierzą się obecnie przedsiębiorcy.

– W związku z panującą sytuacja na rynku liczba przedsiębiorców, którzy się do nas zgłaszają jest coraz większa. Problemy przedsiębiorców są związane ze wzrostem kosztów utrzymania firmy i spadkiem przychodów. Kwestia kosztowa jest związana oczywiście z inflacją, a ta głównie generowana jest przez nośniki energii – mówi Marcin Ślimak.

– Firmy nie były na to przygotowane. W normalnie działającym rynku, stabilnym rynku, oczekiwane wzrosty kosztów, to wzrosty o wskaźnik inflacji. Co prawda wskaźnik inflacji jest dosyć wysoki, niemniej jednak koszty energii rosną wielokrotnie bardziej. Nikt nie zakładał, że będą to wzrosty nawet o kilkaset procent – dodaje.

– Jeśli weźmiemy przedsiębiorców, którzy nie oferują produktów czy usług pierwszej potrzeby, to spadki sprzedaży wynoszą w tym momencie nawet już 50 procent – tłumaczy Marcin Ślimak.

Cała rozmowa w wideo poniżej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
Jurek
3 miesięcy temu

kaczyński i bankster pinokio wprowadzili hasło w życie POLSKA W RUINIE

!!
!!
3 miesięcy temu
Reply to  Jurek

W ruinie to jest twój mózg

Wkurzony
Wkurzony
3 miesięcy temu

Nie miałem siły dosłuchać do końca tej rozmowy. Dotrwałem do połowy wywiadu. Redaktor zadawał infantylne pytania widać, że na ekonomii zna się tak jak świnia na gwiazdach. Dla przykładu jedno rozbrajające pytanie – Czy da się przewidywać przyszłość w tak nieprzewidywalnej przyszłości?

niemożliwe bywa możliwe
niemożliwe bywa możliwe
3 miesięcy temu
Reply to  Wkurzony

Pytania retoryczne też bywają. Niemożliwe aby pan redaktor na ekonomii się nie znał, wszak wszyscy się znają.

jak to jest?
jak to jest?
3 miesięcy temu

Zgoda, poziom inflacji nie oddaje poziomu kryzysu, poważnego kryzysu jeszcze nieodsłoniętego przez statystyki.