Wydarzenia Żywiec

Konsultacje społeczne o strategii rozwoju Aglomeracji Beskidzkiej w Żywcu

Budynek Starostwa Powiatowego w Żywcu. Fot. Paweł Szczotka

W środę (15 listopada) w Starostwie Powiatowym w Żywcu odbędą się konsultacje społeczne projektu Strategii Zintegrowanego Rozwoju Terytorialnego Aglomeracji Beskidzkiej na lata 2021-2027 (z perspektywą do roku 2030).

Konsultacje rozpoczną się o 11.00 w głównej siedzibie żywieckiego starostwa przy ulicy Krasińskiego 13.

Celem konsultacji jest zebranie uwag, poznanie opinii i propozycji zmian projektu strategii od mieszkańców, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców oraz pozostałych interesariuszy z terenu Aglomeracji Beskidzkiej w zakresie opracowywanego dokumentu. Konsultacje zostaną przeprowadzone w formie składania opinii i uwag w formie papierowej i elektronicznej z wykorzystaniem wyłącznie formularza konsultacyjnego – informuje Aglomeracja Beskidzka, która obejmuje obszar tzw. subregionu południowego województwa śląskiego, czyli Bielska-Białej oraz powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

Więcej na temat konsultacji i strategii znaleźć można – TUTAJ.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Optymista
Optymista
3 miesięcy temu

W końcu może coś się ruszy bo Żywiec jak by się w miejscu zatrzymał. Reklamami niestety nie da się odpadających rynków zatuszować.

umiarkowany
umiarkowany
3 miesięcy temu
Reply to  Optymista

Od konsultacji nie jest zależne, że się ruszy. Konsultacje to wymóg formalny, jest to tylko strategia, która odpadających tynków nie łata. Strategia musi się przełożyć na konkretne uchwały, a często z tą konkretnością jest problem.