Cieszyn Na sygnale

Kontrole autobusów. Masz wątpliwości – poproś policję

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, na pisemny wniosek organizatora przejazdu lub przewoźnika, dokonują kontroli stanu technicznego autobusu. Mogą również  zbadać stan trzeźwości jego kierowcy.

Zgłoszenie pisemne organizatora lub przewoźnika, którego wzór można pobrać ze strony internetowej cieszyńskiej policji, należy przesłać z pięciodniowym wyprzedzeniem na adres poczty elektronicznej: [email protected] Termin ten pozwala racjonalnie zaplanować i wykorzystać patrole w dniach, w których zgłoszono kilka kontroli autobusów, a są to nierzadko dni wolne od pracy lub czas ferii zimowych i wakacji.

Kontrole autobusów prowadzane są w Cieszynie na terenie parkingu przy ulicy Frysztackiej 104 w rejonie okręgowej stacji kontroli pojazdów. Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę około jednej godziny przed zabraniem pasażerów. Przeprowadza się również kontrolę z pasażerami, lecz wówczas należy pamiętać, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, dalsza jazda przeważnie jest już niemożliwa. Przewoźnik lub organizator w tej sytuacji organizuje podstawienie do wyjazdu kolejnego autobusu, którego kontrolę można ustalić już telefonicznie z oficerem dyżurnym KPP w Cieszynie pod numerem telefonu 47 857 32 00.

Kontakt z funkcjonariuszem zajmującym się tematyką kontroli autobusów: asp.szt. Jarosław Machej, tel. 47 857 35 26, a w czasie jego nieobecności kontakt z sekretariatem 47 857 35 12.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments