Wydarzenia Cieszyn Żywiec

Kontrole na granicy ze Słowacją do 3 grudnia. Otworzą przejazd dla aut w Glince, Borze i Jaworzynce

Fot. Straż Graniczna

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiada przedłużenie – od 23 listopada do 3 grudnia – kontroli na granicy polsko-słowackiej przy wjeździe do naszego kraju. Nowością będzie możliwość przejechania samochodem przez Ujsoły Glinkę, Przełęcz Graniczne w Zwardoniu Borze i Jaworzynkę.

Kontrole na granicy polsko-słowackiej wprowadzono 4 października. Od tej pory kilka razy ją przedłużano. Do tej pory w naszym regionie można ją przekraczać samochodem tylko na dużym przejściu Zwardoń – Skalité (droga ekspresowa S1 – autostrada D3) i Korbielów – Oravská Polhora oraz pociągiem przez przejście kolejowe Zwardoń – Skalité. Tylko i wyłącznie do pieszego przekraczania wyznaczone są: Jaworzynka – Čierne, tzw. byłe stare przejście Zwardoń Myto – Skalité, Zwardoń Bór – Oščadnica Vreščovka i Ujsoły Glinka – Novoť. Nowym rozporządzeniem MSWiA kontrola na granicy polsko-słowackiej ma zostać przedłużona od 23 listopada do 3 grudnia.

– Ponadto, ze względu na postulaty zgłaszane przez obywateli, planuje się rozszerzyć zakres ruchu granicznego w ośmiu obecnie funkcjonujących pieszych przejściach granicznych poprzez dopuszczenie ruchu osobowego i towarowego, zgodnie z kategorią drogi – z wyłączeniem autobusów i pojazdów samochodowych przeznaczonych konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą – czytamy w ministerialnym rozporządzeniu.

W naszym regionie od 23 listopada ma być ponownie możliwe przejeżdżanie samochodami przez granicę na punktach: Jaworzynka – Čierne, Zwardoń Bór – Oščadnica Vreščovka i Ujsoły Glinka – Novoť (w wykazie brak jest byłego starego przejścia Zwardoń Myto – Skalité).

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Need for speed
Need for speed
16 dni temu

Czyli koniec tego cyrku nakrecanego przed wyborami