Wydarzenia Bielsko-Biała

Złote gody w bielskim ratuszu

Fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

Dziś w sali sesyjnej bielskiego ratusza odbył się kolejna w tym roku uroczystość wręczenia parom małżeńskim Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Takim wyróżnieniem – przyznawanym z okazji 50 rocznicy ślubu – honoruje szacownych jubilatów prezydent kraju.

Podczas uroczystości medale wręczył małżonkom prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Były też gratulacje, życzenia, kwiaty i upominki. Już tradycyjnie obecni na sali byli proboszcz pobliskiej parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej ks. kanonik Andrzej Mojżeszko i proboszcz parafii ewangelickiej w Białej ks. Robert Augustyn.

Tego dnia 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego wspólnie świętowali państwo: Maria i Teofil Bargiełowie, Maria i Józef Butorowie, Urszula i Zbigniew Curowie, Jadwiga i Wiesław Drabkowie, Zofia i Władysław Gajnowie, Barbara i Henryk Juraszowie,  Barbara i Grzegorz Kanikowie, Krystyna i Jerzy Koczurkowie, Zofia i Adam Kościelnowie, Janina i Wiesław Kozakowie, Małgorzata i Piotr Magierowie, Józefa i Adam Marczyńscy, Jadwiga i Zdzisław Menclowie, Halina Reizer-Netter i Lech    Netter, Maria i Kazimierz Nowakowie, Stanisława i Zygmunt Rosieccy, Irena i Józef  Skowrońscy,  Barbara i Michał Samulscy, Janina i Krzysztof Sitkiewiczowie, Maria i Zbigniew Suchankowie, Irena i Jerzy Szczerbikowie, Bożena i Józef Tramowie,  AleksandraPruska-Tatar i Janusz Tatar, Stanisława i Marian Wawrzutowie, Danuta i Jerzy Wendorffowie. Na uroczystości gościli również Daniela i Stanisław Raszkiewiczowie i  Anna i Eugeniusz Sołtysikowie obchodzący 60. rocznicę ślubu oraz państwo Natomiast Helena i Tadeusz Rodziewiczowie świętujący 65-lecie związku małżeńskiego.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina przy tej okazji, że pary małżeńskie mieszkające na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Należy zrobić osobiście. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerami telefonu 33 4701213 lub 33 4701211. – Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – wyjaśniają urzędnicy.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments