Sport Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kopiąc piłkę wspominali Wojciecha Spyrkę

Czternaście drużyn wzięło udział w VII Memoriale Wojciecha Spyrki – Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej, który organizowany został  z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Bardzo lubiany przez kolegów Wojciech Spyrka pracował w policji od 2007 roku, początkowo w Komisariacie w Jordanowie, a potem w Komendzie Powiatowej w Suchej Beskidzkiej.  W kwietniu 2011 roku podczas działań operacyjnych prowadzonych na terenie Krakowa uczestniczył w wypadku drogowym (był pasażerem samochodu). Obrażania jakich doznał okazały się na tyle poważne,  że lekarzom nie udało się uratować mu życia. Koledzy postanowili, że rokrocznie będą oddawać mu hołd organizując turniej piłkarski jego imienia.

W dzisiejszych zawodach czternaście zespołów rywalizowało najpierw w dwóch grupach (na Orlikach w Suchej Beskidzkiej i Makowie Podhalańskim). W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się wicemistrzowie grup eliminacyjnych. W regulaminowym czasie KMP w Nowym Sączu zremisowała z KPP w Chrzanowie 2:2, ale pokonała rywali po długim konkursie rzutów karnych. W wielkim finale gospodarze, którzy zaczęli zmagania od porażki, ale rozkręcali się z meczu na mecz zmierzyli się z KMP w Krakowie. Faworytem byli suszanie, którzy w niedawnym turnieju halowym pokonali krakowian 3:1. Dziś także okazali się lepsi, choć długo prowadzili jedynie 1:0, a rywale mieli kilka okazji do wyrównania. W końcówce suszanie pokusili się o dwie kolejne bramki.  

Klasyfikacja grupy A:
1. KPP Sucha Beskidzka (13)
2. KPP Chrzanów (13)
3. KPP Oświęcim (12)
4. OPP Kraków (11)
5. KPP Wadowice (8)
6. KPP Bochnia (3)
7. KP V Kraków (0)

Klasyfikacja grupy B:
1. KMP Kraków (15)
2. KMP Nowy Sącz (14)
3. KP I Kraków (10)
4. PSP Sucha Beskidzka (7)
5. KMP Tarnów (7)
6. KPP Gorlice (4)
7. KPP Myślenice (3)

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

 

google_news