Wydarzenia Żywiec

Koronawirus i kwarantanna na plebanii w Kamesznicy

Kościół w Kamesznicy. Fot. Paweł Szczotka

Parafia imienia Najświętszej Maryi Panny w Kamesznicy poinformowała dzisiaj (27 października) o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u proboszcza Stanisława Joneczki.

Jak czytamy w komunikacie parafii proboszcz od kilku dni nie odprawiał mszy i nabożeństw oraz poddał się samoizolacji w związku z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Niestety, test, którego wynik otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym, potwierdził to zakażenie. Na podstawie decyzji sanepidu, wszyscy księża pracujący w naszej parafii z dniem dzisiejszym zostają poddani kwarantannie, która potrwa na razie do 31 października. W związku z powyższym codzienne msze o 16.00 w Kamesznicy Górnej oraz o 17.30 w kościele parafialnym odprawiać będą księża z innych parafii. Nie będzie porannej mszy o 7.00. W sprawach, które można załatwić przez telefon prosimy dzwonić pod numery tel. 33 862 48 22 lub 503 330 079 albo pisać na e-maila: kancelaria@parafiakamesznica.pl – podkreśla między innymi parafia w swoim komunikacie.
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
1 miesiąc temu

Skrajny egoizm i brak wyobraźni księży na pewno się do tego przyczynił. Nawet po tym, jak covid rozsiał się w DPSie, niedaleko kościoła, nadal udzielali komunię do ust. Może obecna sytuacja da im do myślenia. W każdym razie, dużo zdrowia… i rozwagi.