Wydarzenia Cieszyn

Koronawirus w powiecie cieszyńskim. Nowe zachorowania

Fot. Pixabay.com

Mamy nowe dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie cieszyńskim. O ile rano były one optymistyczne, to po południu przybyło chorych na koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 187 nowych przypadkach zakażeń w całej Polsce, z czego większość – bo aż 108 – dotyczy naszego województwa.

Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, przekazała szczegółowe informacje o nowych zakażeniach, z których wynika, że w powiecie cieszyńskim stwierdzono koronawirusa u siedmiu kolejnych osób.

– Badania pobranych próbek wykazały zakażenie kolejnych osób: 9 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 39, najmłodszy 28 lat), 5 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (najstarszy 58 lat, najmłodszy 23), mieszkanki Żor w średnim wieku, 8 mieszkańców Rybnika (najstarszy 61, najmłodszy 22 lata), 6 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 61, najmłodszy 29 lat), starszego mieszkańca Myszkowa, 5 mieszkańców Rudy Śląskiej (najstarszy 71, najmłodszy 25 lat), 15 mieszkańców Bytomia (najstarszy 79, najmłodszy 23 lata), 2 mieszkańców powiatu gliwickiego (młody i starszy), starszej mieszkanki Gliwic, starszej mieszkanki Bielska-Białej, 5 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 64, najmłodszy 36 lat), 9 mieszkańców Katowic (najmłodszy rok, najstarszy 54 lata), 2 mieszkanek Tychów (młoda i w sile wieku), mieszkanki Będzina w średnim wieku, młodej mieszkanki Czeladzi, 7 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najmłodszy to niemowlę, najstarszy 45 lat), 4 mieszkańców Wodzisławia Śląskiego (najmłodszy 23, najstarszy 57 lat), 2 mieszkańców Mysłowic (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku), 5 mieszkańców Tarnowskich Gór (najstarszy 68, najmłodszy 26 lat), 6 mieszkańców Piekar Śląskich (najstarszy 86, najmłodszy 36 lat), 4 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (najstarszy 70, najmłodszy 36 lat), 2 mieszkańców Zabrza (starszy i w sile wieku), starszej mieszkanki Sosnowca, 3 mieszkańców powiatu myszkowskiego (nastolatka, młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku), młodego mieszkańca Chorzowa i mieszkanki Zawiercia w sile wieku – wylicza Alina Kucharzewska.

Dobra wiadomość jest taka, że 15 kolejnych osób na Śląsku wyzdrowiało. Tylko jedna spośród nich leczyła się w szpitalu, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach, w izolacji, pod ścisłym nadzorem sanitarnym i lekarza chorób zakaźnych. Najmłodszy wyleczony ma zaledwie rok i mieszka w Zabrzu, najstarszy 67 lat – to mieszkaniec Żywca. Łącznie 725 mieszkańców w Śląskiem pokonało koronawirusa.

Dziś po południu swoje dane opublikowała także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Cieszynie. W poniższej tabeli znajdują się szczegóły. Wynika z nich, że w ciągu ostatniej doby stwierdzono osiem nowych zachorowań wśród mieszkańców powiatu cieszyńskiego. Dodatni wynik otrzymały osoby z gmin Brenna, Goleszów, Istebna, Strumień, Ustroń i Zebrzydowice.

 

 

google_news
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alex
Alex
4 lat temu

W miniony weekend masowo przybyli do Ustronia Gornoslazacy poruszali się aGromadami bez masek i zachowania bezpiecznej odległości ,mieszkam niedaleko promenady i ze strachem schodziełem na ulicę żeby ominąć tych agregatów, pytam gdzie są patrole które rzekomo mają pilnować porzadku i co na to władze miasta ?

Alex
Alex
4 lat temu

Alex

Jamala
Jamala
4 lat temu

Ślązacy zamiast siedzieć na d…ch koło domu, wleka się do nas razem z zarazą.

Ert
Ert
4 lat temu

Jeśli kogoś nie interesuje niech nie czyta. Ja bardzo dziękuję za dokładną informację. Chcę wiedzieć w jakiej przestrzeni żyję.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

Taka huśtawka będzie jeszcze długo. Szpikowanie codziennymi informacjami spowoduje, że ludzie zobojętnieją. Już jest pokpiwanie z potrzeby noszenia maseczek. A mamy je nosić według ministra zdrowia i w przyszłym roku. Ludzie tego nie wytrzymają, trzeba aby włączył się psycholog obok specjalistów medycznych.

Josef
Josef
4 lat temu

Do okoła tylko koronavirus…. Podawane dane..najmłodszy…. najstarszy…. A choroby takie jak nowotwory i cała masa innych groźnych chorób już nie istnieje..? … Damy kasę na TV? czy na CHORYCH na nowotwory.? .. Damy ku… wa na TV! A teraz ludzie naprawdę chorzy i to poważnie nie naja sie GDZIE LESZYĆ

.
.
4 lat temu
Reply to  Josef

Zajumana kasa z OFE pewnie zasiliła szpitale i zbudowano zieloną wyspę…