Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Koronawirus znowu atakuje

Niepokojące wieści przekazuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie. W naszym regionie ponownie wzrosła ilość zakażonych koronawirusem  SARS-CoV-2.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych osób. To 28 kobiet i 32 mężczyzn, w wieku od 5 do 87 lat, z powiatu bocheńskiego (11 osób), nowotarskiego i tatrzańskiego (po 9 osób), suskiego (8 osób), Krakowa i powiatu nowosądeckiego (po 6 osób), oświęcimskiego (3 osoby), gorlickiego i limanowskiego (po 2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów: wadowickiego, brzeskiego, miechowskiego (po 1 osobie).  Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Służby sanitarne ostrzegają przy tym przed organizowaniem przyjęć weselnych. W ostatnich dniach to właśnie to uroczystości rodzinne stały się ogniskami COVID-19. Jedno z nich odbyło się niedawno w Śleszowicach. Po nim zakażonych jest co najmniej 14 osób z powiatów suskiego i wadowickiego. W kolejnych dniach przeprowadzane będą kolejne badania i ilość zainfekowanych może okazać się jeszcze większa.

Dobrą wiadomością jest ta, że w Małopolsce przybyło także ozdrowieńców. To 9 kobiet i 6 mężczyzn w wieku od 2 do 65 lat z Krakowa (6 osób), powiatu oświęcimskiego (3 osoby), suskiego (4 osoby) oraz limanowskiego i tatrzańskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 1434 ozdrowieńców.

google_news