Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Sucha odmraża kulturę! Pierwszy koncert już blisko

Po kilkumiesięcznej przerwie, muzyka na nowo zagości w zamkowych murach. Już w piątek, 24 lipca, o 19.00 na dziedzińcu zamku suskiego odbędzie się koncert muzyki klasycznej „ Wiedeńskie Ogrody z klasą i humorem”. Usłyszymy zarówno najpiękniejsze fragmenty oper i operetek, najsłynniejsze pieśni neapolitańskie, jak i specjalnie zaaranżowane utwory musicalowe w wykonaniu znakomitych solistów polskich scen operowych i operetkowych.

Muzyka klasyczna, opera i operetka  na stałe wpisały się w klimat suskiego zamku i tworzą unikalną ofertę dla mieszkańców  naszego miasta i przebywających w Suchej Beskidzkiej gości. Tym razem za sprawą koncertu „Wiedeńskie Ogrody” na dziedzińcu „Małego Wawelu” zabrzmią najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana oraz arie i duety wszechczasów innych wirtuozów muzyki klasycznej. Mówiąc krótko – muzyczny wieczór opatrzony interesującymi i zabawnymi anegdotami – z klasą i humorem pełen miłosnych uniesień, wzruszeń, tęsknot, radości i zabawy.

Na zamkowej scenie wystąpią znani polskiej i europejskiej publiczności artyści, laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych z towarzyszeniem zespołu kameralnego MAES – ENSEMBLE, którzy zabiorą widzów i słuchaczy w muzyczną podróż do Wiednia, kolebki walca, operetki oraz ojczyzny najznamienitszych kompozytorów  tego gatunku.

Podczas koncernu wystąpią :

Anna Ogińska – sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest solistką Narodowej Opery w Warszawie. Laureatka nagród i wyróżnień na konkursach wokalnych: Współpracowała m.in. z chórem Camerata Silesia oraz orkiestrami Filharmonii Pomorskiej i Krakowskiej.

Agata Sava – mezzosopranistka, solistka opery w Pradze. Absolwentka Hohschule fur Musik w Monachium. Koncertuje aktywnie na scenach całego świata.

Bogusław Morka  – tenor, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie. Solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Bierze udział w wielu produkcjach i projektach muzycznych w całej Polsce, a także z wielką klasą i humorem prowadzi koncerty operetkowe, operowe, musikalowe i inne. Bogusław Morka już kilkakrotnie występował w naszym mieście i jak twierdzi… zawsze chętnie tu wraca.

Artur Banaszkiewicz – skrzypek, kompozytor, aranżer. Oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego artysta często prezentuje publiczności własne, wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych, utworów z różnych obszarów muzyki.

Woytek Mrozek – producent, dyrygent, klarnecista, kompozytor, aranżer, solista i manager sztuki, który gościł już w Suchej Beskidzkiej podczas chociażby Koncertów Noworocznych w Sali Rycerskiej czy Dni Ziemi Suskiej.

Solistom towarzyszyć będzie zespół  kameralny MAES – ENSEMBLE – zespół muzyków z Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Z uwagi na sytuację epidemiczną miejsca siedzące zostały wyznaczone zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19, z zachowaniem bezpiecznych odległości oraz wymaganego dystansu społecznego. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacji i zakupu biletów (w cenie 70 zł) na to wydarzenie można dokonać w  siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej.

google_news