Porady i inspiracje

Korzyści z ocieplania matą termoizolacyjną

Na rynku jeżeli chodzi o ocieplanie dachów nadal jednymi z najpopularniejszych materiałów są wełna oraz styropian. To właśnie te materiały cieszą się nadal bardzo dużą popularnością i są chętnie wybierane przez wielu użytkowników. Warto jednak pamiętać o tym, że obecnie mogą zostać zastąpione zdecydowanie nowocześniejszymi produktami. Mata z pokryciem z czystego aluminium jest w stanie zagwarantować świetne właściwości izolacyjne. Przy tym jest niezwykle komfortowa w użyciu i nie zajmuje wiele miejsca. W szczególności sprawdzi się w nowoczesnym budownictwie. Będzie stanowiła świetne zabezpieczenie konkretnej przestrzeni. Prezentujemy najważniejsze zalety wybrania folii Aluthermo, która idealnie sprawdza się jako materiał termoizolacyjny.

Czym jest folia Aluthermo?

Sama folia termoizolacyjna Aluthermo to rozwiązanie, które znacząco wyróżnia się na rynku i pozwala na uzyskanie znakomitych efektów związanych z ociepleniem konkretnej przestrzeni. Produkt dla uzyskania najlepszych właściwości został wykonany z dwóch warstw czystego aluminium, które przedziela warstwa pęcherzyków suchego powietrza. Dzięki odpowiedniemu procesowi zgrzewania możliwe było w ten sposób uzyskanie wysokiej jakości rozwiązania, które sprawdza się świetnie w każdym zastosowaniu. Niewielkiej grubości folia jest w stanie skutecznie zatrzymać uciekające ciepło i ochronić przed napływem zimnego powietrza. Dodatkowo powłoka z czystego aluminium zabezpieczona jest pianką polietylenową. Sprawia to, że produkt jest wodo- oraz ognioodporny. Wykazuje się bardzo wysoką wytrzymałością i wpływa na wysokie bezpieczeństwo w samej nieruchomości.

Folia z czystego aluminium – idealne zastępstwo dla wełny szklanej

Folia Aluthermo z polerowanego aluminium może być świetnym zamiennikiem dla klasycznie wykorzystywanej wełny szklanej. Jej największa przewaga to przede wszystkim fakt, że jest niezwykle cienka. Folia Aluthermo posiada właściwości takie same jak wełna szklana o grubości 20 cm. Stosując ten właśnie materiał możliwe jest zatem zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Zastosowanie folii z czystego aluminium pozwoli również na uzyskanie lepszej prezencji samego poddasza. Możliwe będzie bezproblemowe wyróżnienie w nim belek stropowych i nadanie przestrzeni wyjątkowego charakteru. Cienka izolacja termiczna będzie w stanie stanowić niepowtarzalny element ozdobny w każdym wnętrzu, który wpłynie na jego charakter i zdecydowanie lepszą prezencję.

Aluthermo gwarantuje takie same właściwości izolacyjne jak wełna. Folia z czystego aluminium z warstwami pęcherzyków powietrza znajdujących się wewnątrz posiada świetne właściwości i wyróżnia się na tle innych tego rodzaju produktów. Gwarantuje komfortowe warunki temperaturowe wewnątrz i pozwala na znacznie obniżenie kosztów ogrzewania w mieszkaniu. Można za pomocą produktu znacząco obniżyć koszty eksploatacyjne.

Łatwość montażu i niski koszt zakupu

Folia z czystego aluminium zabezpieczona dodatkową warstwą nie jest przy tym kosztowna w zakupie. Można w atrakcyjnej cenie znaleźć produkt, który będzie odpowiadał oczekiwaniom i posłuży w każdym wnętrzu przez wiele kolejnych lat. Dodatkowo jest łatwa w samym procesie montażu. Wykwalifikowani montażyści bez problemu poradzą sobie z pokryciem folią zabezpieczającą całej powierzchni dachu. Przeprowadzą w rzetelny sposób wszystkie prace związane z założeniem materiałów termoizolacyjnych. W rezultacie można będzie z łatwością osiągnąć świetne efekty i o wiele niższe koszty dotyczące bezpośrednio samej eksploatacji konkretnej nieruchomości.

Izolacja poddasza z folii Aluthermo nie jest przy tym droga w zakupie. Wybierając oferty renomowanych sklepów klienci mogą wybierać spośród wielu interesujących produktów, z których możliwe będzie wybranie najbardziej odpowiadających potrzebom. Na oficjalnej stronie Aluthermo można w niskiej cenie znaleźć matę z czystego aluminium o grubości zaledwie kilkudziesięciu mikronów.

Bardzo wysoka trwałość

Mata termoizolacyjna wykazuje się również bardzo wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dzięki strukturze plastra miodu zamkniętych w ramach wodoodpornego polietylenu udało się uzyskać ponadprzeciętną wytrzymałość i możliwość korzystania z folii przez wiele kolejnych lat. Dzięki wybraniu samogasnącej folii polietylenowej można stworzyć ocieplenie dachu, które nawet po wielu latach nie straci swoich właściwości i możliwe będzie bardzo komfortowe korzystanie z niego. Izolacja poddasza stworzona w ten sposób nie wymaga dodatkowo żadnej konserwacji. Dzięki w całości zgrzewanym termicznie elementom z aluminium uzyskiwane jest bardzo trwałe połączenie.

Dodatkowe właściwości izolacyjne

Sama izolacja cieplna to nie wszystkie właściwości folii. Gwarantuje ona również tłumienie akustyczne. Nawet przebywając na poddaszu można całkowicie odciąć się od wszystkich zewnętrznych dźwięków, które mogłyby przeszkadzać. Specjalna powłoka odbija wszystkie dochodzące dźwięki i nie przepuszcza ich do wewnątrz. Można w efekcie w mieszkaniu stworzyć przyjemny klimat, który wpłynie na komfort spędzania w nim swojego czasu.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Normy Budowlane
Normy Budowlane
2 miesięcy temu

Podają współczynnik R pięć razy wyższy niż jest w aprobacie technicznej. Im wyższy wspóczynnik R tym lepsza skuteczność izolacyjna przegrody. Oni podaja R na podstawie badań wykonanych przez instytuty które nie mają akredytacji ( rekomendacji) czyli ie są wiarygodne. Nadzór budowlany oficjalnie przestrzega przed tego typu manipulacjimi i namawia do czytania Aprobaty Techniczne (aktualnie Krajowej Oceny Technicznej) lub Deklaracji Zgodności gdzie podawane są rzeczywiste wyniki badań.To nadaje się do UOKIK.

Monter
Monter
2 miesięcy temu

Gościu chyba, nie wiesz o czym mówisz, zajrzyj w papiery i badania i dopiero się odzywaj
domyślam się że żal tyłek ściska bo konkurencja