Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Koszt przeszczepu włosów? Sprawdź cennik kliniki z Bielska-Białej

Utrata włosów ma wiele przyczyn, jednak jedną z najczęściej występujących jest łysienie na tle androgenowym. Choć związane jest ściśle z ilością testosteronu w organizmie, a dokładniej jego pochodnej, czyli dihydrotestosteronu, to dotyka nie tylko mężczyzn, ale również kobiety.

Panowie chorować zaczynają jednak znacznie wcześniej i łysieją też częściej niż panie. Sam proces różni również obraz kliniczny. Mężczyźni tracą włosy na czubku głowy i na tak zwanych zakolach, a związane jest to z recesją linii włosów, natomiast u kobiet łysienie ma charakter przerzedzony i obejmuje całą powierzchnię skóry głowy. W pierwszej kolejności łysiejący sięgają wówczas za to, co dostępne na wyciągnięcie ręki, czyli środki farmakologiczne, a także wszelkiego rodzaju kosmetyki i dermokosmetyki, których celem jest ograniczenie wypadania. Niestety, w większości przypadków odżywki, szampony i wcierki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Co wtedy? Na szczęście jest skuteczna metoda na poprawienie komfortu swojego życia. Pytanie czy każdego stać na koszt przeszczepu włosów?

Dla kogo przeszczep włosów?

Coraz częściej jako najskuteczniejszą metodę walki z łysieniem wskazuje się przeszczep włosów. Warto zdawać sobie jednak sprawę, że jest to zabieg transplantacyjny polegający na chirurgicznym uzupełnieniu miejsc pozbawionych owłosienia wykorzystując m.in. swoje włosy zlokalizowane w innych miejscach. Jest to rozwiązanie idealne w przypadku łysienia androgenowego, ale również, gdy sen z powiek spędzają m.in. blizny pooperacyjne, pooparzeniowe, pourazowe, a także gdy występują ubytki w owłosieniu. Jednak, aby móc zakwalifikować się do zabiegu trzeba pozytywnie przejść wywiad przeprowadzony przez lekarza specjalistę. Gdy zostanie się dopuszczonym do zabiegu, nie pozostanie już nic oprócz przygotowania się do niego. Chodź nierzadko czynnikiem determinującym decyzję jest przeszczepu włosów cena.

Jaki jest koszt przeszczepu włosów?

Podniesienie komfortu życia i ponowne cieszenie się gęstym zarostem sprawia, że przeszczepu włosów cena często nie jest najważniejsza, choć jak wiadomo, nie każdego na taki zabieg stać. Głównym czynnikiem decydującym o tym jaki będzie koszt przeszczepu włosów to ilość użytych podczas zabiegu tzw. graftów. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że sam zabieg polega na pobraniu za pomocą specjalnego urządzenia, przypominającego pióro, wspomnianych wcześniej graftów, które składają się z 1-4 mieszków włosowych. To ile graftów zostanie pobranych i tym samym zaimplementowanych w miejsca, w których występuje łysienie jest główna determinantą kształtującą koszt przeszczepu włosów. Wahania cenowe w dużym przybliżeniu można jednak oszacować podczas konsultacji ze specjalistą zdając sobie wcześniej sprawę, że cena jednego grafta włosów w zabiegu wykonywanym metodą FUE to 8 zł, a w przypadku przeszczepu graftów na brodzie koszt przeszczepu włosów wzrasta do 9 złotych. W oparciu o ocenę możliwości i oczekiwania pacjenta można mniej więcej określić jaka będzie finalnie przeszczepu włosów cena. Jednak ta metoda leczenia łysienia bez wątpienia warta jest swojej ceny, co mogą potwierdzić liczni pacjenci, którzy dotąd skorzystali z usług https://medmix.pl/cena-przeszczepu/.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daria
Daria
1 rok temu

Już rozglądałam się za kliniką dla faceta w której mógłby dokonać przeszczepu, ale zanim zdążyłam się zdecydować znajoma powiedziała mi o serum z Hair Cure, które pomogło też jej facetowi. Kupiłam więc swojemu i rzeczywiście przyniosło efekty.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Daria

Tu nie o serum chodzi lecz o przeszczep.
Mojemu facetowi już nic nie pomoże, łysy wszędzie.