Wydarzenia Bielsko-Biała

Kozy: Nieczynne przedszkole z powodu koronawirusa (Aktualizacja)

Fot: UG Kozy

Dzisiaj (9 lipca) gminne przedszkole pozostanie zamknięte.

Nie wiadomo, czy będzie to tylko jednodniowe wyłączenie placówki z użytkowania, czy może przedszkole zostanie zamknięte na dłużej.

Zależy to od decyzji sanepidu. Powodem jest informacja, jaka do urzędu gminy w Kozach dotarła wczoraj wieczorem o tym, że jeden z pracowników placówki miał kontakt z osobą zakażoną Sars-Cov-2.

Aktualizacja:

Jak informuje Urząd Gminny w Kozach, po konsultacjach z bielskim sanepidem postanowiono, że przedszkole zamknięte będzie do wtorku 14 lipca włącznie.

google_news
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antyprawak
Antyprawak
4 lat temu

Już się odezwały pisiąrskie głąby,których w Kozach jest od groma i ciut,ciut.Ta pani mogła dowiedzieć się w pracy po otrzymaniu telefonu od tego kogoś ,że ma wynik dodatni badania i natychmiast to zgłosiła.Dalsze czynności właściwe podjęła dyrektor placówki.Nie pomyśleć tylko zaraz huzia na Józia.Ten prymitywizm tej sekty pisiarskiej tak bije w oczy jak słońce o poranku.Jeszcze sobie pisiarskie nicki wymyślają te głąby kapuściane.

Ula
Ula
4 lat temu
Reply to  Antyprawak

Najpierw pomysł potem pisz Idziesz do sądu na wejściu masz. Mierzoną temperaturę i musisz być wpisany na listę wchodzących. Idziesz do innego urzędu to samo idziesz do lekarza to samo. To mam pytanie jeżeli oddaję dziecko pod opiekę to oddaje człowieka a nie przedmiot więc jakie są procedury Gdzie jak dzie ale w przedszkolu to powinna być wysoka świadomość. A gdzie wdrożone procedury. Ludzie gdzie wy żyjecie. To dokumenty w urzędzie są na kwarantannie 48 godzin a wy do przedszkola id, ie ie po kontakcie. No nie Biedny ten kraj mający taka kadrę Dyrektor sko Pedagogiczna.

Ant
Ant
4 lat temu
Reply to  Ula

Zanim oddajesz dziecko do opieki placówce opiekuńczej to sprawdzasz na jakich warunkach będzie sprawowana opieka.Miałaś okazje sprawdzić procedury i zgodzić się lub nie.Zgodziłaś się ?,więc widziały gały co brały.Teraz pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.Pomimo procedur szpitalnych raz po raz powstaje ognisko Cowid-19 nawet w szpitalu,przykładów na podorędziu mnóstwo. Widać wirus Covid- 19 jest sprytniejszy niż wszelkie procedury.W Niemczech w restauracjach jesteś rejestrowany ,aby móc szukać potem ewentualnych kontaktów.Wszystkiego nie da się przewidzieć.
Pomyśl ,a potem pisz.

Cc
Cc
4 lat temu
Reply to  Ant

Zobaczą gały jesienią jak otworzy się szkoły Stęskniona młodzież zacznie się tulić i wtedy zobaczymy co się będzie działo czy gały wtedy będą mieć wpływ na działanie przepełnionych klas Kto o tym dzisiaj myśli Przecież jakoś to będzie jak zawsze To nie rodzic ma sprawdzać bezpieczeństwo w placówce od tego jest kadra która powinna być świadoma. A skoro kadra boi się odezwać do organu nadzorczego o poprawę warunków to mamy co mamy.

Antyprawak,Ant
Antyprawak,Ant
4 lat temu
Reply to  Cc

Może warunki w nowym przedszkolu są niewłaściwe ?Proszę poszukać sobie prywatnego,albo jeszcze lepiej znaleźć prywatną guwernantkę wtedy własne gały ocenią plusy i minusy. Kadra ma być świadoma,a rodzic co ? nieświadomy.Rodzic ma mieć wymagania,do kogo ? Do kadry,bo ona jest świadoma. No więc podrzucam nieśmiertelną myśl leninowską ” Byt określa świadomość.” Nikt nie stworzy takich warunków,aby bezpieczeństwo przed Covid-19 było w 100 % zapewnione.Nie jesteśmy tak bogatym i rozwiniętym krajem jak USA,a widzimy co tam się dzieje,jakie z tym wirusem są kolosalne problemy.Nie szukajmy i nie oskarżajmy innych o zaniedbania.Jeżeli życie ma toczyć się w miarę normalnie,to nikt i nigdzie… Czytaj więcej »

Cc
Cc
4 lat temu
Reply to  Antyprawak,Ant

Wszyscy powinni mieć zrobiony test którzy podejmują się pracy z dziećmi to nie tak że jest fajnie nie Warunki są beznadziejne bo kadra boi się zwolnienia jak zacznie stawiać wymagania organowi prowadzącemu więc lepiej być mierny, biernym, ale wiernym a co do szukania prywatnych przedszkoli te są rzarzadzane a te państwowe to są oporządzanie i tyle.

Antyprawak
Antyprawak
4 lat temu
Reply to  Cc

@Cc.Piszesz bełkotliwie,niewiele z tego wynika.W jakim ty kraju żyjesz ?. Nie widzisz tej kradnącej pisiarskiej władzy.Nie widzisz jak walczy z epidemią od początku.Ta władza na nic nie była przygotowana i nadal nie jest.Maski bez certyfikatów,szpitale nieprzygotowane,testów jak na lekarstwo,respiratory zapłacone i do dzisiaj ich nie ma.Nie widzisz tego ? Masz czelność domagać się od przedszkola tego ,czego rząd dla obywatela nie przygotował.Gdyby nie pospolite ruszenie społeczeństwa ,które szyło gremialnie maseczki toby do dzisiaj ich nie było.Nadal nie ma wystarczającej ilości testów,nawet dla personeli szpitali,a tobie się marzy “wszyscy powinni mieć zrobiony test”. Oczywiście,że wszyscy,ale to nie wina zarządzającego przedszkolem,czy władz… Czytaj więcej »

Andrzej Duda
Andrzej Duda
4 lat temu

To wszystko wasza wina! Cóż za niekompetencja dyrekcji przedszkola! Najpierw strajki nauczycieli a teraz znoszą syf na dzieci

Głosuje na Andrzeja
Głosuje na Andrzeja
4 lat temu

Która to z Pan miała kontakt jako rodzic muszę to wiedzieć!!! Proszę nie zatajać informacji ! Należą się wyjasnienia

Rodzic"normalny"
Rodzic"normalny"
4 lat temu

A może warto się zastanowić czym dzieci zarażają panie kiedy cały czas przychodzą do przedszkola
z gorączką, katarem, kaszlem , wymiotami, wysypkami itp. a rodzice mówią że to alergia lub źe nie mają z nimi co zrobić. Przecież rodzic musi iść do pracy, dziadkowie są niewygodni bo się wtrącają a kasa najważniejsza. Przecież przedszkole jest od opieki, wychowania i żywienia i leczenia. Najlepiej żeby było czynne cały rok na okrągło, 24 godziny na dobę. A na urlop poza wakacjami bo taniej i bez dzieci bo trzeba odpocząć.