Wydarzenia Bielsko-Biała

Kozy: Przedszkole na miarę XXI wieku

W Kozach w poniedziałek 3 września otwarto oficjalnie nowe Publiczne Przedszkole. Będzie tutaj uczęszczać przeszło 220 maluchów.

– To dzięki wam, radnym i waszym odważnym uchwałom, które podejmowaliście dzisiaj mamy to piękne przedszkole na miarę dwudziestego pierwszego wieku, które pomieści przeszło dwustu maluchów. Przedszkole będzie z pewnością przez wiele lat cieszyć najmłodszych mieszkańców Kóz – mówi Bożena Blachura, dyrektorka przedszkola.

Przedszkole posiada dziewięć sal dydaktycznych dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Wszystkie są bogato wyposażone w media, pomoce dydaktyczne, a także zabawki. Każda z sal posiada zaplecze sanitarne z prysznicami. Obok sal dla dzieci znajdują się pomieszczenia dla personelu. Oprócz tego przedszkole posiada bogato wyposażone gabinety specjalistyczne – dwa logopedyczne oraz salę integracji sensorycznej dla dzieci z orzeczeniami i opiniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Są też nieduże gabinety do pracy indywidualnej z dziećmi oraz gabinet pedagoga wspierającego pracę nauczycieli i wychowawców. Oprócz tego jest zaplecze sanitarne dla pracowników, rodziców oraz dzieci niepełnosprawnych, dla których zainstalowana została specjalna winda. Jest cały pion kuchenny z robotami oraz sala spotkań ze sprzętem multimedialnym i nagłośnieniowym, a także duży i pięknie wyposażony zewnętrzny plac zabaw z bezpośrednim wyjściem oraz dwiema zewnętrznymi toaletami, z których jedna przystosowana jest dla dzieci z różnymi dysfunkcjami.

– Przedszkole Integracyjne przy ulicy Akacjowej w Kozach powstało nakładem prawie 9,5 miliona złotych z czego 3,5 miliona zł gmina Kozy pozyskała ze środków zewnętrznych, a reszta pochodzi z gminnego budżetu. Na piętnastu radnych tylko ośmiu zdecydowało się głosować za podjęciem tej tak potrzebnej inwestycji – przypomniał zebranym przed budynkiem radnym i rodzicom wójt Kóz Krzysztof Fiałkowski. – Jak wiemy Kozy to największa pod względem liczby mieszkańców wieś w Polsce. Sprowadzają się do niej coraz to nowi, młodzi ludzie, rodzą się dzieci. To dla nich zmieniamy otoczenie wokół nas. Budynek jest piękny, bogato wyposażony. Dzieci zyskają tu opiekę dydaktyczną, by w niedalekiej przeszłości pójść z dobrym przygotowaniem do szkoły podstawowej, a później do szkół średnich i na studia.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments