Bielsko-Biała Na sygnale

Kradli trakcję kolejową. Grozi im do siedmiu lat więzienia

Foto poglądowe/ Kuba Jarosz

We wtorek późnym wieczorem dyżurny jasienickiego komisariatu został zaalarmowany przez dyżurnego Straży Ochrony Kolei o kradzieży elementów trakcji kolejowej, do której właśnie doszło w Jaworzu.

Na miejsce zostali wysłani mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. W okolicy miejsca kradzieży zatrzymali oni 37-letniego mieszkańca Katowic. Ujawnili też busa, którym przyjechał oraz załadowane na nim 37 obciążników trakcji kolejowej.

Drugi ze sprawców zbiegł przed przyjazdem patrolu. Na miejsce został skierowany przewodnik z psem tropiącym z wydziału prewencji bielskiej komendy. Owczarek wkrótce wytropił drugiego ze sprawców. Okazał się nim być 37-letni katowiczanin.

Odzyskane mienie zabezpieczyli pracownicy Straży Ochrony Kolei, a bus służący do kradzieży został odholowany na policyjny parking. Katowiczanie po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty kradzieży. Obydwaj w przeszłości byli już skazani za podobne przestępstwa, dlatego muszą się liczyć z surowszą karą. Sąd, który niebawem zdecyduje o ich dalszym losie, może ich skazać na karę nawet 7 lat pozbawienia wolności.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
2 lat temu

Tam już nic nie ma tylko słupy od paru lat ktoś musi robić porządek

Edek
Edek
2 lat temu

A tam jeszcze coś jest same słupy i drzewa po pas cała linia do likwidacji nikomu nie potrzebna.

Kolej
Kolej
2 lat temu
Reply to  Edek

Edziu za blisko torów kupiłeś deweloperke że nikomu niepotrzebne piszesz

Magda.
Magda.
2 lat temu
Reply to  Edek

Ale wiocha myśli pojedzie pociąg to miasto po co komu ta trasa idiotyzm